Adıyaman

Seçimlere ‘Bayram’ Mesaisi

Protokol vatandaşla bayramlaştı

Seçimlere ‘Bayram’ Mesaisi

 

24 Haziran seçimleri yaklaşırken, Ramazan ayında olduğu gibi bayramda da seçimler damgasını vurdu. Siyasi partilerde bayram hareketliliği vardı, ziyaretlerde bayram hareketliliği. Ramazan ayında olduğu gibi bayramda da seçim mesaisi tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da da kendisini hissettirdi. Adıyaman’ın huzur ve barışa olan yatk9nlığı, bu bayramda da kendisini gösterdi. Her yerde farklı düşünülse de, aynı duygularla bayram yapıldı.

Ramazan Bayramı nedeniyle vatandaşların bayramlaşmasının yanında protokol da vatandaşla bayramlaştı. Adıyaman il merkezi ve ilçelerde bayramlaşma programları düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu bayramlaşma törenine il ve ilçe yöneticileri, STK’lar ve siyasiler de katılarak vatandaşlarla bayramlaştı. Adıyaman’da Ramazan Bayramı etkinliği gün boyunca devam etti.

Bayram namazının ardından bayramlaşma etkinliği Adıyaman Şehitliğinde başladı. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Adnan Boynukara, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşu üyeleri, şehitlikte dua ederek, şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.

Protokol üyeleri mezarlıktan sonra İl Jandarma Komutanlığına geçerek burada er ve erbaşlar ile bayramlaştı. Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğüne giden protokol üyeleri burada polislerle bayramlaştı.

Daha sonra Adıyaman Belediyesinin ev sahipliğinde nikah salonunda gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreninde halk ve  protokol üyeleri bayramlaştı.

Protokol üyelerinin vatandaşlarla tek tek bayramlaşması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.

Başkan Kutlu’dan sonra söz alan AK Parti Adıyaman milletvekili Adnan Boynukara da tüm İslam aleminin ve programa katılan davetlilerin bayramını kutladı.

Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak ülkemizin bu birliğe olan ihtiyacına dikkat çeken TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise bayramların birlik ve beraberlik için oldukça önemli günler olduğunu dile getirerek, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.

Vali Nurullah Naci Kalkancı ise programda yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle İslam dünyası için ne kadar önemli bir ülke olduğuna dikkat çekerek, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı ve konuşmasını tüm İslam aleminin, milletimizin ve Adıyamanlıların bayramını kutlayarak tamamladı.

Protokol üyeleri daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı 80. Yıl Zihinsel Engelli Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezine geçerek burada kalan çocuklarla bayramlaşıldı.

 

Gölbaşı’nda Bayramlaşma

Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi öncülüğünde belediye çay bahçesinde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bayramlaşma programında protokol üyeleri ile vatandaşlar bayramlaştı. Programın açılışında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, her yıl olduğu gibi bu yıl da birlik ve beraberlik içerisinde tüm partilerin katılımıyla bir huzur şehir olarak bayramlaşma töreni yapıldığına dikkat çekti.

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy ise konuşmasında programa katılanlara teşekkür ederek herkesin bayramını kutladığını söyledi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ise konuşmasında, öncelikle herkesin bayramını kutladığını söyledi.

 

Kahta’da Bayramlaşmaya Yoğun İlgi

Kahta ilçesinde bayramlaşma törenine yoğun ilgi oldu.

Kahta öğretmenevinde yapılan bayramlaşma törenine TBMM Başkan vekili ve AK Parti Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman milletveki Adnan Boynukara, milletvekili adayları, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, STK temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda hemşehrilerine hitap eden TBMM başkan vekili Ahmet Aydın, Müslüman devletlerin içinde bulunduğu sıkıntıları ve 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Aydın, “Müslüman coğrafyasında ülkelerin hali içler acısı. Her bir ülke bir kaç parçaya bölünmüş. Irak, Suriye, Yemen ve diğerleri. Acı, kan ve gözyaşı çok. Batı silah üreterek, Müslüman ülkeler arasına fitne sokarak savaş çıkarıyor, kardeşi kardeşe kırdırıyor.  Filistin yıllardan beri İsrail’in zulmü altında inim inim inliyor. Arakan’daki kardeşlerimiz gözyaşlarına boğulmuş bir haldeler. Tüm bu mazlum halkların tek bir umudu var, o da Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan. Bunun için yıkılmayan, ayakta duran bu kaleyi çok güçlü tutmak zorundayız. Zaman zaman farklılarımız olabilir, eksikliklerimiz de olabilir. Fakat bugün oynanan tüm oyunlara karşı bir olmak zorundayız. Partimizi kapatmaya çalıştılar. E muhtıralar, gezi ve Kobani gibi benzer oyunlarla bu milleti birbirine düşürmeye çalıştılar. En son yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi. Neler yaptıklarını hepiniz çok iyi gördünüz. Fakat ne oldu; bu millet darbecilere darbe yaptı,  Bir şahlanış, bir diriliş gösterdi. Bu ülkeyi bölmek isteyenlere çok büyük bir ders verdiler.  Şimdi bu seçimde oyunlarını devam ettirmeye çalışıyorlar fakat bu hak onlara en güzel dersi sandıkta verecektir” dedi.Konuşmalardan sonra protokol üyeleri Kahta Devlet Hastanesi, polis karakolu,  ve Jandarmayı ziyaret ederek bayramlaştı.

 

Samsat’ta bayramlaşma 

Samsat ilçesinde bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Samsat Kaymakamlığı toplantı salonunda Kaymakam Sedat Sezik, Belediye Başkanı Yusuf Fırat, kamu kurum ve kuruluşları, il genel meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlarla bayramlaşma programı düzenlendi.

Daha sonra Samsat Kaymakamı Sedat Sezik ve beraberindekiler Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal’ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

Kaymakam Sezik ve bayramlaşmaya katılan heyet İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek güvenlik güçleri ile bayramlaştı.

Samsat Kaymakamı Sedat Sezik, birlik ve beraberlik şuuru içerisinde nice bayramlar geçirme dileğinde bulunarak, “Otuz günlük oruçtan sonra güzel bir bayram sabahına ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün dünyada barış ve huzurun hakim olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Çelikhan’da bayramlaşma 

Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki vatandaşlarla bayramlaştı.

Çelikhan’da  Ramazan Bayramı dolayısıyla  Çelikhan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, Arife günü şehit aileleri ve şehitliklerin ziyaretiyle başladı.

Halkla bayramlaşma ise bayram namazı müteakiben Çelikhan Ulu Camii’nde devam etti. Daha sonra İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma komutanlığını ziyaret edilerek görevi başındaki kolluk kuvvetleri mensuplarının da bayramlarını kutlandı.

Kaymakam Mustafa İkbal Eşki, “Bayramın sevinç, huzur, sağlık ve mutlu getirmesi dileğiyle hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Bayramlaşmaya Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Alper Şentürk, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Gürfidan, İlçe Müftüsü Murat Kurt ve vatandaş katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA-PHA

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu