Adıyaman

“Seçimin kilit partisiyiz”

HDP’den Gazetemize Ziyaret

“Seçimin kilit partisiyiz”

 

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, beraberinde HDP Milletvekili Adayları Hasan Basri Yorulmaz, Birsen Tunç ve partililerle birlikte gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet etti.

HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Hasan Basri Yorulmaz, seçimin normal bir seçim olmadığını belirterek, “24 Haziran normal bir seçim değil. Zaten bu kadar erkene alınması bile sıkıntılıydı, baskın bir seçim yani. Biz kendimizi nasıl görüyoruz, biz şu anda mevcut durum itibariyle anahtar partisi durumundayız. Eğer mevcut iktidarın iktidardan indirilmesi gerekiyorsa HDP’nin barajı aşıp mecliste millet ittifakıyla çoğunluğu sağlaması gerektiği için anahtar durumundayız. Evet çok sıkıntılı bir süreç yaşandı, eş başkanlarımız, milletvekillerimiz, il yöneticilerimiz, yüzlerce, binlerce çalışanımız tutuklu olmasına rağmen Adıyaman’da, Türkiye genelinde de merkez sahaya erken inen partilerden biriyiz. Bu anlamıyla biz Adıyaman’da iddialıyız. 7 Haziran seçimleri sürecine benzer ortamın olduğu kanaatindeyiz. Çalışmalarımız dört bir koldan devam ediyoruz. Bu anlamıyla biz Adıyaman’da 7 Haziran’ı da aşan bir oy potansiyeliyle hem Adıyaman hem de Türkiye’de baraj aşıp, var olan bu karanlık bulutları dağıtmak adına iddialıyız.” dedi.

Yorulmaz, Ekonomik verilerin bu kadar kötü olduğu bir süreçte bir seçime gidiyoruz. Türkiye’de ekonominin dibe vurduğu bir süreçte Adıyaman’da Adıyaman’ın ekonomik can damarı olan tütünün yasaklanması. ekonomik anlamda Adıyaman diğer illerden daha kötü bir duruma soktu. Bu nedenle esnafımızla, çiftçimizle, memurumuzla KHK mağduru insanlarımızda biz inanıyoruz ki Adıyaman’da Türkiye’de bu önümüze konulan barajı aşıp meclise gireceğiz.” dedi.

HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Yorulmaz, “Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş ile birinci turda ikinci tura götüreceğimizi bilinciyle biz hareket ediyoruz. Adıyaman’da kaç vekil çıkarır valla kime sorarsanız sorun biz iddalıyız beş tane çıkaracağız diyoruz. Dolayısıyla çalışmalarımız bu yöndedir, kararlıyız, azimliyiz. Zaten kilit parti konumda olmamızda bundan kaynaklıdır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu