Adıyaman

Seçim Sonucunda Esnaf Rahat Bir Nefes Aldı

Seçim Sonucunda Esnaf Rahat Bir Nefes Aldı

 

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay, 1 Kasım seçimleriyle birlikte orta ve küçük esnafın rahat bir nefes aldığını dile getirdi.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay, 7 Haziran öncesindeki seçim süreci ve seçim sonrasındaki zaman diliminde esnafın tedirgin olduğunu ancak, 1 Kasım seçimlerinin ardından bir rahatlama meydana geldiğini kaydetti.

Ziya Duranay, 1 Kasım seçiminin ülkemize ve Adıyaman’a hayırlı olmasını dileklerinde bulunarak, “Bir yıla yakın zamandır, bu seçimler dolayısıyla ekonominin de zarar gördüğüne hepimiz şahidiz. Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde terör dolayısıyla küçük esnafımız çok büyük zararlar gördü. İnşallah bu 1 Kasım seçimlerinden sonra bu tür sıkıntılar yaşanmaz. Güzel bir tablo çıktı. Eminim bundan sonra AK Parti hükümeti, muhalefeti, birlik beraberlik içerisinde Türkiye’yi bir adım öne taşıma konusunda uzlaşırlar. Aslında bu uzlaşı kültürünün gelişme gerekiyor. Partiler birbirleriyle uğraşmaktan ziyade Türkiye’nin durumuyla, sıkıntılarıyla uğraşmalı. Bu seçim Türkiye’mize, Adıyaman’ımıza, küçük esnaf ve sanatkârlarımıza bir umut doğdu. Hükümetimizin esnaflarımıza bir takım vaatleri vardı. İnşallah istikrar olur. Bu vaatlerin bir bir uygulamaya koyarsa küçük esnaflarımız bir nebze olsun rahatlayacak. Umarım hükümet kurulduktan sonra bunlar faaliyete geçer, bizde rahat bir nefes almış oluruz. Türkiye’de bu terör belasından kurtulmuş olur. İnşallah sıkıntı yaşanmadan herkes bu rahat ortamda yaşamını sürdürür. Hükümetin gençlere yönelik hibe ve kredi yönündeki vaatlerinin de bir canlılık getireceğine inanıyorum” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı