Şebinkarahisar’dan Çıkan İlk Vali

22 Temmuz 2017 Cumartesi, 09:02

Şebinkarahisarlılardan hemşerileri Vali Kalkancı’ya Uğurlama

Şebinkarahisar’dan Çıkan İlk Vali

 

İstanbul Vali Yardımcısı iken Adıyaman Valisi olarak görevlendirilen ve geçtiğimiz ay göreve başlayan Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’ya, hemşerileri muhteşem bir “veda partisi” düzenledi. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, hemşerilerinin daveti için İstanbul’a gitti. Kalkancı’ya İstanbul’da faaliyet gösteren Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları tarafından veda yemeği düzenlendi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de yakın dostu ve hemşerisi olan Vali Nurullah Kalkancı’ya İstanbul Boğazının muhteşem güzelliği ile birlikte Sarıyer Belediyesine ait Sevgi & Barış gemisinde Başkan Genç’in ev sahipliğinde düzenlenen veda yemeğine sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş adamları ile basın mensupları katıldı.

Veda yemeğine Vali Nurullah Kalkancı ve eşi Yasemin Kalkancı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eski Şebinkarahisar Belediye Başkanı Lütfullah Akdoğan, İBB Zabıta amiri Ünsal Yılmaz, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar Vakfı Başkan vekili Nurettin Ocak, Şebinkarahisarlı sanayici ve iş adamları derneği Başkanı Altan Güneş, ŞEBDER Başkan yardımcısı Cengiz Kahraman, Sarıyer Şebinkarahisar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, Sarıyer Belediye meclis üyesi Veysel Yeşil, iş adamları Hayri Bakıcı, Sefer Sucu, Abdullah Yalçınkaya ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Yapılan protokol ve selamlama konuşmalarında Şebinkarahisar tarihinde ilk defa bir Vali çıkardıklarını belirten konuşmacılar, Şebinkarahisar il olması kadar önemli olan Nurullah Kalkancı’nın Vali olmasından dolayı gururlandıklarını belirterek, darısı Şebinkarahisar’ın il olması ve Valinin de Nurullah Kalkancı olması temennimizdir, dediler.

Vali Nurullah Kalkancı, veda yemeğinden dolayı katılanlara ve ev sahipliğinden dolayı arkadaşı Başkan Şükrü Genç’e teşekkür ederek, Şebinkarahisar il olsun, bende dilekçe verip oraya Vali olarak geleceğim diyerek gönüllere bir kez daha girdi.

Vali Kalkancı, İstanbul’dan ayrılırken duygu yüklü ayrılıyorum, sizleri Adıyaman’a bekliyorum ve benim misafirimiz dedi.

Şebinkarahisar Vakfı tarafından verilen plaket ile Sohbet ve hatıra fotoğraflarının ardından program sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz