Adıyaman

Saygı, Eğitim Bir-Sen’e Aday Oldu

Adıyaman’da eğitim alanında faaliyet gösteren Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen’de seçim heyecanı yaşanıyor.

Saygı, Eğitim Bir-Sen’e Aday Oldu

Adıyaman’da eğitim alanında faaliyet gösteren Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen’de seçim heyecanı yaşanıyor.
Gazeteci-Yazar ve aynı zamanda Özel Eğitim Öğretmeni Ahmet Saygı, Adıyaman Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığına adaylığını koydu. İlkeli ve çağdaş sendikacılık, şeffaf ve demokratik yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini ifade eden Saygı, mevcut sendikacılık mantalitesine alternatif bir anlayış getireceklerini, mevcut eğitimin kalite, standart ve düzeyini yükseltme doğrultusunda çaba sarf edeceklerini kaydetti.
Diğer iki adayla kardeşçe ve dostça bir seçim yarışı sürdüreceklerini söyleyen Saygı, “Biz ilke ve değerlerine sıkı sıkıya bağlı olan büyük bir topluluğuz. Sendikamız uzun yıllar boyu çığ gibi katlanarak büyüyor. Bu büyümede payı olanların emeklerine saygı duyarız. Ancak bizler de bu işe talip olurken, gerçekleştirilen hizmet ve icraatlardan memnun olmayan, onları yeterli bulmayan büyük bir kitlenin sesi, soluğu olmayı hedefledik. Amacımız salt memnuniyetsizlikleri dile getirerek kuru kuruya bir eleştiri değil, tıkanan sendikacılığın ufkunu açıp nefes almasını temin etmektir. Hizmet etme noktasında birikmiş sorunları çözüme kavuşturan, katılımı yüksek, çalışanların hak ve özgürlüklerini sonuna kadar koşulsuz savunan, her türlü değişim ve yenilikten yana bir sendikacılık anlayışıyla geliyoruz. Diğer iki adayımıza da ben buradan başarı dileklerimi sunuyorum. Umarım hep birlikte dostça ve kardeşçe hayırlı bir seçim süreci geçiririz”
Saygı, “Sendikamız, yaptığı çalışmalar ve yetkililer nezdindeki etkili ve sonuç alıcı girişimleriyle eğitim çalışanlarının teveccühünü kazanmış, 15 Mayıs 2011 tarihi itibariyle 195.695 üyeyle eğitim hizmet kolunda ‘genel yetkili’ sendika olmuştur. Hedefimiz, kamu çalışanlarının en büyük sendikası olarak önümüzdeki dönemde eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini en iyi şekilde korumak ve geliştirmek olacaktır.” dedi.
Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu