Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe

Sarıkamış Şehitleri Anıldı

05 Ocak 2015 Pazartesi, 09:52

100’üncü yılında Sarıkamış Şehitleri Unutulmadı

Sarıkamış Şehitleri Anıldı

 

Sarıkamış harekatının 100. yıldönümünde, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü düzenlendi.

Adıyaman Lisesi önünde başlayan yürüyüşe, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Talha Gönüllü, Adıyaman vali yardımcılarından Murat Süzen, Levent Öztin, Yunus Emre Altıner, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, kurum müdürleri, STK temsilcileri, dernek başkanları, okul öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Adıyaman Lisesi önünde başlayan yürüyüş Gölbaşı Caddesi üzerinden Adıyaman Valiliği önüne kadar devam etti. Yürüyüş sonunda saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Adıyaman Valisi Demirtaş, bugün tarihimizin en dramatik savaşlarından biri olan Sarıkamış harekatının 100. yıldönümünde burada bir araya geldiklerini belirterek “Sizlerle birlikte geçmişi bir kez daha anıyoruz. Bizim tarihimizde zaferler kadar acılarda oldukça büyük bir yer tutmaktadır. On binlerce Mehmetçiğin dondurucu soğukta esir düştüğü Sarıkamış, kardelen şehitlerinin yurdudur. Burada şehit düşen aziz milletimizin hatıralarının asla silinmeyecek büyük bir acı söz konusudur. Bu öyle bir harekat ki, gözler hâla onunla yaşarmakta, yürekler onunla ürpermektedir.”   Yapılan konuşmaların ardından İl Vaizi Harun Doğan tarafından dualar okundu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: