Adıyaman

“Şantaja Asla Boyun Eğmem”

Belediye Başkanı Kutlu, minibüsçülere sert çıktı:

“Şantaja Asla Boyun Eğmem”

 

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, şehir içi kooperatif başkanlarıyla e-kart ve akıllı durak sistemine geçiş imza töreninde, “Eğer benim burada şantaja boyun eğeceğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz” dedi.

Adıyaman’da şehir içi taşıma yapan Kolej, Karaali, Hastane, Esentepe, Karapınar ve Ziyaret kooperatiflerinin başkanları ile Adıyaman Belediyesi ve yüklenici firma arasında imza töreni düzenlendi. Şehir içi taşıma yapan araçlarda e-kart ve akıllı durak sisteminin gelmesi için belediye meclis salonunda düzenlenen törende, protokol imzalanamadı.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Asis Firmasının Ceo’su Selim Güçbilmez, Genel Müdür Bahattin Yetkin, kooperatif başkanları katıldı.

Protokol imza töreninde açış konuşmaları yapıldı. Açış konuşmalarının ardından Kolej, Karaali, Hastane, Esentepe, Karapınar kooperatif başkanları Ziyaret Kooperatifinin güzergahının değiştirildiği ve uzatıldığını belirterek, tekrar eski haline getirilmesini istedi. Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, itirazın mecliste görüşüleceğini söyledi.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve firma yöneticileri protokolü imzaladı ancak, bazı kooperatif başkanları Ziyaret Kooperatifinin güzergahının mecliste görüşülmesi ve kendi lehlerine karar çıkmasından sonra imza atacaklarını söyledi.

 

Şantajlara Boyun Eğmem

Kooperatif başkanlarının bu tavrı karşısında sinirlenen Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Eğer bana bu konuda şantaj yapacağınızı, ya da bu konuda meclisin kararını değiştireceğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Eğer ben kartlı sisteme geçeceğiz diye Ziyaret Durağını satacaksam Allah belamı versin. Eğer ben siyasi gelecek için Kolej Durağını satacaksam Allah yine benim belamı versin. Kartlı sisteme geçseniz bana ne geçmeseniz bana ne. Bana bu konuda şantaj yapıyorsanız, şantaja boyun eğmeyen birisi olduğumu bilememişiniz. Zor kullanacak bir yer varsa burası belediyedir. Ama biz adil olmak zorundayız. Yaparsanız, yapmazsanız da saygı duyarım. Bana buraya kadar gelipte ‘kararı görelim ondan sonra imza atalım’ derseniz sorun çıkar. ‘Ziyaret durağının yeni güzergahını iptal ederseniz, imzalarız’ derseniz burada ben size karşı çıkarım. Bu kartlı sistemle alakası yok. Kartlı sistem benim hoşuma gitmiyor derseniz sonuna kadar saygı duyarım. Arada tehdit ederseniz ben buna karşı dururum. Eğer huzuru bozmak istiyorsa, birbirinize zarar verirseniz memleketin huzuruna zarar verirsiniz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz” dedi.

Ortamın gerildiğini fark eden Esnaf Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay, yanlış anlaşılma olduğunu belirterek, ortamı yatıştırmaya çalıştı. Toplantı sonunda kooperatif başkanları protokolü imzaladı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu