Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Şanlıurfa taze meyve ikram ediyor

24 Temmuz 2017 Pazartesi, 08:45

Biz yoksullara yemek veremiyoruz

Şanlıurfa taze meyve ikram ediyor

 

Adıyaman’da bulunan Aşevi, beş yıl önce “külfetli” geldiği için Adıyaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kapatılmıştı. Adıyaman Aşevi kapandı, yoksullar da yemek bulamaz oldu. Adıyaman’da yoksulluk büyük boyutlarda olmasına rağmen, bir tane olan Aşevi kapatıldı, yerine ikame edecek, aynı veya benzer işi görecek bir şey de konmadı. Adıyaman, bir Aşevini kaldıramadı ama Şanlıurfa’da Aşevi, yoksullara sıcak yemek dağıtmayı sürdürüyor, üstelik de taze meyve bile ikram ediliyor.

 Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü kontrolünde bulunan Şehit Nusret Fidanlığında toplanan meyveler sosyal yardım şube müdürlüğü tarafında tespit edilen ailelerin adreslerine teslim edildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli ailelere taze meyve ikramını sürdürüyor. Büyükşehir kontrolünde bulunan Şehit Nusret Fidanlığında toplanan meyveler paketlenerek ailelerin adreslerine teslim edildi.

GAP Vadisi içerisinde yer alan fidanlığın her türlü bakımını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü hasadını yaptığı meyveleri toplayarak paketliyor. Ardından fidanlığa gelen araçlara yüklenen meyveler, kültür sosyal işler dairesi sosyal yardım şube müdürlüğü ekipleri tarafından önceden belirlenen adreslere naklediliyor. Her hasat döneminde farklı bir meyveyi ailelere ulaştıran Büyükşehir Belediyesinin çalışması vatandaşlardan da memnuniyetle karşılanıyor.

200 bin metrekarelik bir alana sahip olan fidanlıkta, üzüm, elma, nar, kayısı ve zeytin gibi birçok meyve çeşidi yetiştiriliyor.

 

Aşevi Külfetmiş!

Adıyaman’da tam beş yıldır aşevi yok. Dönemin Adıyaman Valisi Ramazan Sodan zamanında Adıyaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti, çok tartışılacak bir karara imza atarak aşevini kapatmıştı. Ancak Aşevi’nden “zenginler” yemek yemediği gibi, malzeme verilse dahi, “yemek yapamayacak” durumda olanlar hiç hesaplanmamıştı.

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Aşevi’nin külfetli olduğunu belirterek, yeniden tespit yapılıp, muhtaç olanlara malzeme yardımında bulunulacağını söyledi. Unutulan ise “yemek yapamayacak” durumda olan hasta ve yaşlı insanların, Aşevi’nde bir kaşık sıcak yemek yedikleriydi. Bu kararla, yoksul ve yardıma muhtaç insanlar aç kalacak, sıcak bir yemek yiyemeyecek. Toplam 120 yoksula verilen yemek, bu kente, bu devlete “külfetli” geliyorsa, bir daha düşünmek gerekiyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz