Sandık Kurulu Başkanlarına Eğitim Verildi

04 Haziran 2015 Perşembe, 09:31

Sandık Kurulu Başkanlarına Eğitim Verildi

 

Adıyaman İl Merkezi Seçim Kurulu Başkanı Hakim Fatih Sevinç, tarafından 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminde sandık kurulu başkanı olarak görev alacak kişilere eğitim verildi.

Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleşen eğitimlerde sandık kurulu başkanlarının görevleri ve yapmaları gerekenler anlatıldı. Adıyaman İl Merkezi Seçim Kurulu Başkanı Hakim Fatih Sevinç, il merkezinde 405 sandığın olduğu ve yaklaşık 146 bin seçmen olduğunu belirtti.

Fatih Sevinç, daha önceki seçimlerde seçim kurulu olarak sandık kurulu başkanlarını kendilerinin belirlediğini ancak, bu seçimlerde YSK’nın yeni bir karar aldığını belirterek, “Siyasi partiler sandık kurulu başkanlığı için aday önerecek ve kura seçilecekti. Aday önermedikleri için sandık kurulu başkanlarını Valiliğin verdiği 4 bin 400 kişilik listeden belirledik. Seçim günü sabah saat 07.00’de başlayacak. 17.00’de oy verme bitecek. Oylar sayılacak, tutanak düzenlenecek, tutanak ve oylar teslim edildikten sonra göreviniz bitecek.

Sadık kurullarında sizinle birlikte 4 kişi oluştuğu zaman göreve başlayacaksınız. Siz ve 3 üye olması yeterli olacak” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz