Anasayfa / Adıyaman / Sanayi Asgem’le Gelişecek

Sanayi Asgem’le Gelişecek

Asgem’de Sona Doğru

Sanayi Asgem’le Gelişecek

 

Adıyaman’ın ekonomi meseleleri ile paydaşlar arası iletişim ve işbirliğini gerçekleştirmek ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Makamında yapılan toplantıya, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcısı Adem Kaya, İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, TÜMSİAD Başkanı Erkan Çakmak, MÜSİAD Başkanı Şerif Yıldırım ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Uzmanları katıldı.

Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından güdümlenen projeler arasında yer alarak Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinden faaliyet gösteren işletmelerin kalifiye eleman sıkıntısını gidermek ve sanayide ihtisaslaşmanın desteklenmesi amacıyla Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediye Başkanlığı, Adıyaman Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile OSB Başkanlığının desteğiyle OSB’de kurulan ve inşaatı tamamlanan Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi (ASGEM) Projesi ele alındı.

İnşaatı tamamlanan merkezin bünyesinde eğitim, uygulama ve Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Toplantıda, paydaşlar arasında görev dağılımı yapılarak, inşaatı biten binanın önümüzdeki günlerde iç tefrişatı, bilişim alt yapısı ile makine ve ekipman alımları karara bağlanıp, projenin bir an önce hayata geçirilmesi noktasında katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı, ASGEM projesiyle ilgili katılımcıların karşılıklı görüşlerini bildirmesiyle sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Bu Habere de Bakın

Üniversitede Gazel Esintileri

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Bilim ve Sanat Platformu tarafından, Adıyaman Belediyesi Konservatuvarı Sazendelerinin de katkılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir