Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

“Saldırıların hedefi, bizi parçalamak”

23 Aralık 2016 Cuma, 09:42

Duranay’dan Garnizon Komutanına Taziye

“Saldırıların hedefi, bizi parçalamak”

 

Adıyaman Garnizon Komutanı Ercan Atasoy’a AESOB Başkanı Ziya Duranay ve yönetimi ziyarette bulundu.

Kayseri’de çarşı iznine çıkış yolunda bombalı araç kullanılmak suretiyle şehit edilen 14 Mehmetçik için taziye ziyaretine Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay ile birlikte Kasaplar Odası Başkanı Nuri Anaç, İnşaatçılar Odası Başkanı Abuzer Özgül, Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Şeyh Mehmet Kaplan, Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Hüseyin Turan, Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sırrı Dost ve Fırıncılar Odası Başkanı Abdulkadir Akbaş katıldı.

AESOB Başkanı Ziya Duranay, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Askerimize, polisimize yapılan bu saldırıların hedefi milletimizin birliğini parçalamaktır. Ülkemiz çok kritik günlerden geçiyor. Devletimiz terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında dünyada eşi görülmemiş bir mücadele veriyor. Elbette bizlere bu acıları yaşatanlardan hesap soracaktır. Meslek camiası olarak bizler büyük üzüntü içerisindeyiz.  Bizlerin görevi ise bizi teslim almak isteyen teröre karşı tek ses, tek yürek olmaktır. Bu süreçte oyunlara, tuzaklara gelmeyerek provokasyonlara dikkat etmemiz gerekiyor. Hain saldırıda hayatını kaybetmiş olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı evlatlarımıza acil şifalar ve kederli ailelerimize sabırlar diliyorum.” dedi.

Garnizon Komutanı Ercan Atasoy da hainlerin cephede yapamadıklarını böyle kalleşçe eylemlerle yaptıklarını dile getirdi.

Adıyaman halkının gösterdiği destek için teşekkür eden Atasoy, Adıyaman şehrinin her zaman askerin yanında olduğunu vurguladı.

“Sizlerin yanımızda olması bizler için, evlatlarımız için moral kaynağı” diyen Atasoy, “Bugünlerde gösterdiğimiz bu dayanışma milletimizin en güzel hasletlerinden. Bu ziyaretle Adıyaman halkı olarak her zaman tüm imkânları ve bütün benliğiyle yanımızda olduğunu gösterdiniz. Hepinize birliğim adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz