AdıyamanManşet

“Sahabe, Turizm Noktası Olacak”

Bakan Yardımcısı Demircan, Safvan Bin Muattal ve Tuz Hanını İnceledi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Adıyaman’da bir dizi incelemede bulundu. Sahabe Safvan Bin Muattal kabrini, çevresindeki çalışmaları ve cami inşaatını inceledi. Adıyaman  Oturakçılar Pazarında bulunan tarihi Tuz Hanını da inceleyerek, Adıyaman’ın, Samsat’ın ve bölgenin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılacağını, çalışmaların sıkı takipçisi olacağını belirtti.

Bakan Yardımcısı Ahmet Demircan Adıyaman ziyaretine Valilik, Belediye ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek başladı. Daha sonra Oturakçılar Pazarında bulunan Tarihi Tuz Hanında devam eden restorasyonu yerinde inceleyen Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Işık, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci ve kurum müdürleri eşlik etti.

Tarihi Tuz Hanı restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen ve restorasyonla ilgili bilgiler alan Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, daha sonra burada bulunan esnafları gezerek işlerinde bol kazançlar diledi. Bakan Yardımcısı Demircan, burada kendisine ikram edilen çiğköfteyi yedi. Esnaf ziyaretlerinin ardından Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, beraberindeki heyetle birlikte Çarşı Cami, Musalla Cami ve Adıyaman Kalesine giderek incelemede bulundu.

 

Demircan Sahabe Safvan bin Muattal kabrini ziyaret etti 

Çeşitli programlara katılmak üzere Adıyaman’a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Adıyaman Belediyesini ve Sahabe Safvan bin Muattal kabrini ziyaret etti.

İl olarak Adıyaman Belediyesine geçen Bakan Yardımcısı Demircan, Adıyaman Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’tan ilin kültür ve turizm zenginlikleri ile belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Bakan Yardımcısı Demircan’a Adıyaman Belediyesi ziyaretinde, Vali Aykut Pekmez, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve AK Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Alkayış eşlik etti.

Ziyaret sonunda bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Kılınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ahmet Misbah Demircan’ı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendisine Adıyaman kültürünü yansıtan hediyeler takdim etti.

Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Adıyaman’ın Samsat ilçesinde medfun bulunan Sahabe Safvan bin Muattal kabrini ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a sahabe hakkında Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taçcı, yürütülen projeler ile ilgili olarak ise Samsat Kaymakamı Halid Yıldız bilgi sundu.

Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, yapımı devam eden cami inşaatını da inceleyerek, buradaki cami ve külliye projesinin bir an önce tamamlanması gerektiğini ifade etti. Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, “Samsat ilçesindeki turizm potansiyelinin ortaya çıkarılarak, bu güzel ilçenin bir turizm noktası haline getirilmesi için elimizden geleni yaparak, çalışmaların takipçisi olacağız” diye konuştu.(İHA)

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı