Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

“Sahabe Karinde Canlı Kur’an Okunmalı”

27 Mart 2017 Pazartesi, 09:28

Yazarımız Sinan Temel’den Dikkat Çekici Teklif:

“Sahabe Karinde Canlı Kur’an Okunmalı”

 

Türkiye’de yeri kesin olarak bilinen iki sahabeden birisi olan Sahabe Safvan in Muattal Hazretlerinin kabri ve çevresinde yapılan çalışmalar devam ederken, dikkat çekici bir talep, Kent Konseyi Başkanı ve Yazarımız H.Sinan Temel’den geldi. Temel, Sahabe Safvan in Muattal’ın kabrinde canlı Kur’an-ı Kerim okunması tavsiyesinde bulundu.

Yazarımız ve aynı zamanda Kent Konseyi Başkanı da olan H.Sinan Temel, gazetemizde bugün yer alan “Sahabe Hz. Safvan Kur’an ile Buluşturulmalı” başlıklı yazısında, “Geçen gün bir hocamızla konuşurken, Sahabe hazretlerinin kabrinde teypten Kur’an okutulduğunu, daha sonra orada teypten ney çalındığını dolaysıyla bundan da çok müteessir olduğunu söyledi. Doğrusu ben de üzüldüm. Sonra da ‘Neden burada canlı Kur’an- Kerim okunmuyor?’ diye düşünmeye başladım. Bunun örneğini Topkapı Sarayı’na gidenler görmüşlerdir.” dedi.

Temel, konuyla ilgili görüşmeler yaptığını, olumlu cevap da aldığını belirterek, “Bu konuyu paylaştığım arkadaşların hepsi gayet olumlu ve isabetli bir düşünce olduğunu kabul ettiler. Sadece çok azı ‘uygulanabilir mi?’ diyerek çekincesini ifade etti. Kısa adı SAFVAN-DER olan Safvan bin Muattal Eğitim, Yarımlaşma, Çevre İzcilik Derneği Temsilcisi İsmail Ergün ile görüştüm. Ayrıca Adıyaman Siret Derneği Başkanı Dr. Ali Tamer ile de görüştüm. Müftü hocamız il dışında olduğu için yüz yüze görüşemedim.” dedi.

Temel’in konuya ilişkin yazısı gazetemizin 3’üncü sayfasında…

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: