Adıyaman

Sağlıkçıların Kavgası Karakolda Bitti

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde sağlık çalışanlarının tartışması kavgaya döndü, karakolluk oldular.

Sağlıkçıların Kavgası Karakolda Bitti

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde sağlık çalışanlarının tartışması kavgaya döndü, karakolluk oldular. Tabip Odası başkanı sağlık çalışanına şiddeti kınarken, Sağlık Sen Şube Başkan Adayı Süleyman Akgün, sağlıkçılar arasındaki tartışmanın, sağlık camiasını üzdüğünü belirtirken, bu tartışmayı siyasi malzeme haline getirenlere de tepki gösterdi.
Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi\’nde nöbetçi olan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Tekin, bir sağlık çalışanı tarafından dövüldüğünü söyleyerek şikayetçi oldu.
Olay, gece geç saatlerde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi\’nde meydana geldi. İddiaya göre, gece geç saatlerde nöbetçi doktor Mehmet Tekin, Yeni Doğan servisine giren bir grubu dışarı çıkması konusunda uyardı. Grupta bulunanlar ise kendilerinin sağlıkçı olduğunu ve yapılacak sendika seçimi nedeniyle meslektaşları ile görüşmek istediklerini söyledi. Grupta bulunanlar ile kendilerini yapılan uygulamanın yanlış olduğu konusunda uyaran Yrd. Doç. Dr. Tekin arasında tartışma çıktı.
Doktorlara yönelik saldırıların sona ermesi için sürekli çağrılar yapıldığını ancak kendisinin sağlıkçı olduğunu söyleyen bir kişi tarafından dövülmesinin üzücü olduğunu anlatan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Tekin, \”Hastanede nöbetçiydim. Yoğun Yeni Doğan servisinde 15 kişilik grubun bulunduğu söylenince servise gittim ve dışarı çıkmalarını istedim. Bu kişiler bana sağlıkçı olduklarını ve sendika seçimi için personellerle görüşeceklerini söyledi. Ben servislere girmenin yasak olduğunu ve hasta yakınlarının bile alınmadığını hatırlatarak, sağlıkçı kişilerin bunu yapmasının üzücü olduğunu ifade ettim.\” Polis, şikayetçi olan doktorun dayak yemesiyle ilgili soruşturma başlattı.

Tabip Odasından Açıklama
Adıyaman Tabip Odası Başkanı Süleyman Kılınç, hastanede yaptığı açıklamada, sağlıkta şiddeti hiçbir zaman kabul etmeyeceklerini belirtti.
Yoğun şartlarda çalışan hekimlerin hakaretin yanı sıra fiziksel şiddete de uğradığını ifade eden Kılınç, yetkililerden gerekli önlemleri almasını istedi.

Çalışanlar Arasındaki Şiddet Camiamızı Üzdü
Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi Başkan Adayı Süleyman Akgün, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi) sağlık çalışanları arasında yaşanan kavga olayıyla alakalı açıklamalarda bulundu.
Önceki gün Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde (Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi) iki sağlık çalışanı arasında yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi hakkında bir açıklama yapan Sağlık- Sen Adıyaman Şubesi Başkan Adayı Süleyman Akgün, yaşananların üzüntü verici olduğunu söyledi.
Akgün, “Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi\’nde sağlık çalışanlarımız arasında istemediğimiz, tasvip etmediğimiz ve katiyen karşı olduğumuz bir tartışma meydana gelmiştir. Hiçbir çalışanımızın ve sağlık camiamızın bu ve benzeri olaylarla anılmasını tasvip etmiyoruz. Sağlık çalışanlarımız arasında meydana gelen nahoş durumu hiçbir şekilde onaylamıyoruz. Her zaman diyalogdan ve insan haklarına saygıdan yanayız. Sağlık çalışanlarımızın her türlü şiddetten arındırılmış, huzurlu, sakin ve kaliteli bir hizmet ortamında mesleğini ifa etmesinden yanayız ve çalışmalarımızı bu çerçevede yürütme kararlılığındayız. Mesai arkadaşlarımız arasında yaşanmış bu üzücü olay hepimizi derinden üzmüştür. Ancak bu durumu fırsata dönüştürme eğilimi ile küçük hesaplarını, sağlık camiamıza verilebilecek her türlü zararın önünde tutmaya çalışanlara karşı tüm sağlık çalışanlarımızı sağduyulu davranmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu