Adıyaman

Sağlık Çalışanını Darp Ettiler

Sağlık Çalışanını Darp Ettiler

 

Adıyaman’da yol verme tartışmasından dolayı iki kişi, 112 sağlık ekiplerine saldırdı.

Edinilen bilgiye göre, Mikail İzci’nin kullandığı, içerisinde ATT Merve Dönmez ve Doktor Mehmet Eyüp Türkmen’in bulunduğu ambulans ile yol yüzünden tartışan ve kimliği öğrenilemeyen bir kişi, Türkiye Petrolleri ışıklarında tartıştı. Tartışmanın ardından sağlık görevlileri istasyona gelerek ambulanstan indi. Ambulanstan indikleri anda tartıştıkları sürücü ve yanındaki bir kişi ellerinde tornavida ile ambulans şoförü Mikail İzci’ye saldırdı.

Kavgada Mikail İzci yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden darbe aldı. Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle kavga sona erdi. Ambulans şoförünü darp eden kişiler, olay yerinden kaçtı. Olay yerine daha sonra polis ekipleri gelerek olaya karışan şahısların yakalanması için çalışma yaptı.

Ambulans şoförü Mikail İzci’nin yüzüne aldığı darbeler nedeniyle darp raporu aldığı öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

ATTDER, 112 Ekibine Yapılan Saldırıyı Kınadı

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Adıyaman İl Başkanı Cihad Turan, kentte önceki gün 112 sağlık ekiplerine yönelik düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.

ATTDER Adıyaman İl Başkanı Cihad Turan, 112 sağlık ekiplerine yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek, vatandaşları sağlık çalışanlarına yönelik duyarlı davranmaya davet etti. Turan, “Adıyaman merkez istasyonlarından 8035 kod nolu ekibimize fiziki ve sözlü şiddete maruz kaldı. Görevi başında ambulans yol vermedi diye ambulans şoförümüz Mikail İzci bir kişinin tornavidalı saldırısına uğradı. Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz. Bir daha yaşanmamasını temenni edip, vatandaşlarımızı duyarlılığa davet ediyoruz. Yaşanan bu üzücü olaydan sonra sıcağı sıcağına şiddete maruz kalan meslektaşlarımızın yanında olup geçmiş olsun dileklerimizi ilettik” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı