Adıyaman

Sabah Namazı Sonrası Sıcak Çorba

Sabah Namazı Sonrası Sıcak Çorba

 

TPAO Şeyh Edebali Camii’nde her hafta Cuma güne sabah namazından sonra, cemaate sıcak çorba ikramında bulunuyor.

TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından 2 yıl önce yapımı tamamlanan TPAO Şeyh Edebali Camii’nde Cuma günü sabah namazı sonrasında etkinlik düzenleniyor. Cami görevlileri tarafından her ay bir hatim indirilirken, her ayın son Cuma gününde hatim duası yaptırılıyor. Cuma günü sabah namazı sonrası ise TPAO Bölge Müdürlüğü tarafından cemaate çorba ikramında bulunuluyor.

TPAO Adıyaman Bölge Müdürü Savaş Bütün, Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü başta olmak üzere çok sayıda kişi sabah namazlarına geliyor.

Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Cuma günleri sabah namazlarında çeşitli camilerde etkinlikler yapıldığını belirterek, “Mevlam cümlemizin ibadetlerini kabul etsin. Bir çok camide sabah namazı etkinlikleri yapıyoruz. Şehrin çeşitli noktasındaki insanları bir araya getirerek, birlik, beraberlik ve samimiyet oluşturmak istiyoruz. Yoksa herkes kendi camisinde kılabilir ama belirli camilerde bir araya gelip birliktelik oluşturmak. Birbirini görmeyen insanların bir yerde bir araya gelmesi çok güzel oluyor. Cuma etkinliği Diyanet İşleri Başkanlığının bir etkinliğidir. Başkanlığımız ayrıca camilerimizin gün boyu açık tutulmasını sağlıyoruz” dedi.

TPAO Adıyaman Bölge Müdürü Savaş Bütün ise konuşmasında, “Müftülüğün organize ettiği bizim de katkı sağladığımız bir etkinlik. Tek istediğimiz camilerimizin tam olarak dolmasıdır. Ne kadar insan gelirse gelsin, onlara hizmetkar olmaktan, yar olmaktan, hepsine halim olmaktan şeref duyarız. Tek niyetimiz caminin ağzına kadar dolmasıdır. Cuma günlerinin yoğunluğunu sabah namazında görmektir. Cenab-ı Allah bize bunu lütfetsin. Çalışmalarımızın dualarla gerçekleşeceğini ümit ediyorum. İnşallah birlik ve beraberliğimize vesile olur” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu