Resim Yarışması Sonuçlandı

25 Mayıs 2016 Çarşamba, 09:04

Resim Yarışması Sonuçlandı

 

Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi ile Yeni Dünya Vakfı Adıyaman Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği Adıyaman il genelini kapsayan 7. ve 8. sınıf öğrenciler arasında gerçekleştirilen resim yarışması sonuçlandı.

Resim yarışması sergisi ve ödül töreni Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yapıldı. Ödül törenine Adıyaman Vali yardımcısı Yusuf Özdemir, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Türkiye Petrollere Bölge Müdürü Salih Bütün  ve eğitimciler katıldı.

Açılış konuşması yapan Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Orhan Çelik bireylerin ilgi, yetenek ve kabiliyetleri doğrultusunda eğitim görmelerinin önemli olduğunu belirterek, bu yarışmanın resim alanında yetenekli olan öğrencilerin bilgilendirilmesini sağladığını ifade etti.

Yeni Dünya Vakfı Adıyaman Temsilcisi Uğur Dündar ise vakıf kültürünün önemine değinerek, vakıf kültüründe paylaşmanın, yardımlaşmanın esas olduğunu, eğitimin de vakıflarca desteklenmesi gerektiğini belirtti.

“Sadece matematik, fizik gibi dersleri öğrenen öğrenciler değil, yetenekleri doğrultusunda çaba gösteren öğrencilerde desteklenmelidir” diyen Uğur Dündar törene katılan bütün protokole ve emeği geçenlere teşekkür etti.  Daha sonra sergi resim sergisinde dereceye girenlere ödülleri verilirken, sergi gezildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz