Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Rektörlük seçimleri kızışıyor

03 Nisan 2015 Cuma, 10:05

Aday Sayısı Beş+1 Oldu

Rektörlük seçimleri kızışıyor

 

Adıyaman Üniversitesinde, 23-24 Nisan’da yapılacak Rektörlük Seçimleri Kızışmaya Başladı. Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün yeniden aday olduğu seçimlere, Prof.Dr. Mehmet Turgut, Prof.Dr. Haydar Bağış, Prof.Dr. Fatih Doğanoğlu ve Prof.Dr. Mustafa Gündüz aday olurken, Rektör Yardımcısıyken görevinden ayrılan Prof.Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın da aday olacağı kulislerde konuşuluyor. 5 kesin aday ve bir de muhtemel adayla birlikte 23 Nisan’da yapılacak seçimler kızışıyor.

23 Nisan’da yapılacak Rektörlük seçimleri için adaylar birer birer ortaya çıkmaya başladı. Bugüne kadar mevcut Rektör Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Prof.Dr. Mehmet Turgut, Prof.Dr. Haydar Bağış, Prof.Dr. Fatih Doğanoğlu adaylığını açıklamıştı. Adıyaman Üniversitesi Kurucu Rektörü de olan Prof.Dr. Mustafa Gündüz de katıldığı televizyon programında aday olacağını açıkladı. Böylece aday sayısı beşe yükseldi. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın görevinden istifa etmesi de, kulislerde 6’ıncı aday olarak konuşulmasına neden oldu.

Adıyaman Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Mustafa Gündüz, katıldığı televizyon programında adaylığını açıkladı.

Gündüz, Adaylık sürecine de değinen Gündüz, “Bizim üzerimizde oynana oyunlar ortaya çıktıktan sonra bugün hükümette yer alan vakti ile benim taktirlerini kazandığım birkaç sayın bakan başta olmak üzere üniversite camiası ve ben burada yarım kalan hayalimi tamamlamak üzere cesaretlendirmemi sağlamaya yönelik epey bir lütufları oldu. Bu üniversiteyi yeniden şaha kaldırmak üzerindeki ölü toprağı atmak, yeniden nezaketin zarafetin herkesin onurlandırıldığı ve Adıyaman’ın tümümün adeta kendi kaderini bağladığı bir konuma gelebileceği yolu ışığı görürsem ben de o ışığın peşindeyim. Elbette adayım. Adıyaman üniversitesinin bu 3. Dönem Rektör Aday Adaylığı sürecinde ben de varım” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz