Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Ramazan’da Yoksulların Yüzü Gülecek

30 Mayıs 2016 Pazartesi, 08:15

İHH’nın Ramazan Kumanyaları Hazır

Ramazan’da Yoksulların Yüzü Gülecek

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Merkezi tarafından Adıyaman’a 800 koli Ramazan kumanyası gönderildi.

İHH Genel merkezi tarafından ilk etapta 400, ikinci etapta 400 olmak üzere 800 adet Ramazan kumanyası Adıyaman’a dağıtılmak üzere gönderdi. 6 Haziran tarihinde başlayacak olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere kumanyalar ulaştırılacak. Gönderilen kumanyalar İHH’nın depolarına yerleştirildi.

İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, temel gıda malzemelerinden oluşan kumanyaların dağıtılmaya başlayacağını belirterek, “Genel Merkezimiz tarafından bu yıl 800 paket Ramazan kumanyası gönderildi. Gönderilen kumanyalarda çay, şeker, tuz, pirinç, bulgur, salça, kahvaltılık malzemeler gibi temel gıda malzemeleri bulunuyor. Özellikle yetim çocuklarımızın ailelerine, ihtiyaç sahibi Adıyamanlı vatandaşlara ve Suriyeli mülteci kardeşlerimize bu kumanyalar dağıtılacak.

Tabi biz İHH Adıyaman Şubesi olarak Ramazan boyunca bu 800 paketin dışında kendi imkanlarımızla paketler hazırlayacağız. Toplamda 2 bin paket kumanyayı dağıtmayı planlıyoruz” diye konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz