Adıyaman

PTT Şubesi Benzin Dökülüp Kundaklandı

PTT Şubesi Benzin Dökülüp Kundaklandı

 

Adıyaman’da, gece geç saatlerde kimliği belirsiz yüzleri maskeli 3 şahıs, PTT Şubesine benzin dökerek yakmak istedi.  PTT Şubesinin kundaklanmasının ardından Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü adeta alarma geçti. PTT şubesinin hasar görmesinden dolayı kapanmasıyla vatandaşlar büyük mağduriyet yaşadı.

Edinilen bilgiye göre, gece geç saatlerde Karapınar Mahallesinde bulunan Karapınar PTT Şubesi önüne gelen kimliği belirsiz yüzleri maskeli 3 şahıs, yanlarında getirdikleri benzinle PTT Şubesinin camlarına ve çevresine döktü. Benzini PTT şubesi camlarına ve çevresine döken şahıslar daha sonra çakmakla benzini ateşleyerek ara sokaklardan kaçarken, durumu fark eden vatandaşlar ve esnaf, kovalara su doldurarak alevlere müdahale ederken, alevler PTT Şubesi önünde park halinde bulunan Bahri Suvakçı’ya ait 33 TA 122 plakalı hafif ticari araca sıçrarken durum itfaiye ekiplerine bildirildi. Vatandaşların ve esnafların yoğun çabaları sonucunda alevler söndürülürken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri soğutma çalışması gerçekleştirdi. Olay yerine çok sayıda resmi ve sivil polis ekibi sevk edilirken, bölgenin çevre güvenliğini ise, Özel Harekat Polisleri sağladı. Polis ekipleri tarafından PTT şubesinde ve çevresinde incelemeler yaparken, şahısların yakalanması için polis ekipleri adeta kırmızı alarma geçti. Olayı gerçekleştiren 3 şahsın olayı gerçekleştirdiği an ise, saniye saniye güvenlik kameralarına takıldı.

 

Emniyet Alarma Geçti

Adıyaman’da, gece geç saatlerde yüzleri maskeli 3 şahıs tarafından PTT Şubesinin kundaklanmasının ardından Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü adeta alarma geçti.

Edinilen bilgiye göre, gece geç saatlerde Karapınar Mahallesi’nde bulunan Karapınar PTT şubesinin kundaklanmasının ardından olayı gerçekleştiren kimliği belirsiz yüzleri maskeli 3 şahsın yakalanması için Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri adeta kırmızı alarma geçti. Ekipler, şehrin bir çok noktasında uygulamalar gerçekleştirip, şehrin tenha ve kuytu bölgelerinde şüpheli şahıslar üzerinde aramalar gerçekleştirdi. Karapınar Mahallesi, Karapınar PTT Şubesinin yakınlarında sabaha karşı vatandaşlar tarafından durumundan şüphelenilen bir şahıs, polis ekiplerine ihbar edildi. Saniyeler içerisinde polis ekipleri tarafından yakalanan şahsın GBT sorgulaması ve üst araması yapıldı. Titiz bir şekilde aranan ve incelenen şahıs herhangi bir olumsuzluğunun olmamasıyla serbest bırakılırken, polis ekipleri PTT Şubesini kundaklayan şahısların yakalanması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Vatandaşlar Mağdur Oldu

Adıyaman’da, gece saatlerinde kimliği belirsiz yüzü maskeli 3 şahıs tarafından kundaklanan Karapınar PTT şubesinin hasar görmesinden dolayı kapanmasıyla vatandaşlar büyük mağduriyet yaşadı.

Gece saatlerinde Karapınar Mahallesi’nde bulunan Karapınar PTT Şubesi kimliği belirsiz yüzü maskeli 3 şahıs tarafından benzin dökülerek kundaklandı. Mahalleli ve itfaiye ekiplerinin alevlere müdahale etmesi sonucunda yangın söndürülürken, PTT Şubesiyle park halinde bulunan bir araçta hasar meydana geldi. Sabahın erken saatlerinde PTT Şubesine gelerek para çekmek isteyen vatandaşlar PTT Şubesinin kapalı olduğunu ve yandığını gördüklerinde büyük bir şaşkınlık yaşadılar.

Bu tür kişilerin Adıyaman’ı karıştırmak sizin uğraştıklarını belirten mahalle sakinleriyle vatandaşlar, “Adıyaman’ı karıştırmaya çalışıyorlar ama biz buna izin vermeyeceğiz. Şuan PTT şubesinin kapalı olması bizlerin mağdur olmasına neden oldu” şeklinde açıklamalarda bulundular.

PTT Şubesi’nin Karapınar Mahallesi’nde oldukça önemli ve büyük bir hizmet olduğunu vurgulayan mahalle sakinleri, “Buraya devletimiz hizmet getirmiş ama bazı kendini bilmezler de sırf bu mahalle karışsın, sırf Adıyaman kötü olsun diye bunu yapıyorlar. Bu PTT Şubesinin şu an kapalı olmasından dolayı oldukça mağdur olduk. Gece gelip yakıp gitmişler bu tür hizmetlerin bedeli hepimizin cebinden vergi olarak çıkıyor ayıp değil mi bu insanlığa yakışır mı hiç, böyle giderse devletimiz bir daha buraya hizmet getirmez. Bizim yaşlı kadınlarımız yaşlı amcalarımız buraya gelerek işlerini halledip gidiyor. Şuan kapalı diye kimse hiçbir işlemini gerçekleştiremiyor. Polislerimizden ilimizin yetkililerinden bu olayı gerçekleştiren kişileri yakalamalarını gerekli cezayla yargılamalarını istiyoruz çünkü biz mağdur olduk. Biz barış istiyoruz huzur istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sabahın erken saatlerinde PTT şubesine gelen görevliler PTT şubesinin yeniden hizmete açılabilmesi için temizlik çalışmaları başlatıldı.

Aynı zamanda gece saatlerinde kimliği belirsiz yüzleri maskeli 3 şahıs tarafından kundaklanan Karapınar PTT Şubesi’nin Kobani olaylarından dolayı zarar gördüğü ondan sonra PTT şubesine kepenk takıldığı ve bir süre boyunca kepenklerin her gece kapatıldığı ama kundaklama gecesi kepenklerin kapatılmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı