Adıyaman

Protokolden Şire Pazarına Ziyaret

Protokolden Şire Pazarına Ziyaret

 

Şire Pazarını ziyaret eden Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve beraberindeki heyet esnafa hayırlı olsun dileklerini iletti.

Adıyaman Belediyesi tarafından Eskisaray Mahallesine yapılan ve Şire Pazarı esnafına tahsis edilen mekanı gezen protokol üyeleri esnafı ziyaret ederek, yöresel ürünler hakkında bilgiler aldı.

Şire Pazarı esnafına yakışır bir mekanı hizmete açmaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden Adıyaman belediye Başkanı Hüsrev Kutlu; “Bilindiği üzere şire pazarımızın daha önceki yeri şehir merkezine biraz uzak bir mekandı. Esnafımızın talebi üzerine şehir merkezinde bulunan mekanı kendilerine tahsis ettik. Şehir merkezinde olan şire pazarımız hem daha modern bir hale geldi, hemde vatandaşımızın daha rahat bir şekilde ulaşabileceği bir yere taşınmış oldu. Esnafımız ürün çeşitlerini arttırdılar. İlimize ait yöresel ürünler en güzel şekilde sergilenmiş, tanıtılmış olacak. Ben bu güzelliği oluşturan esnaf arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum, Adıyaman halkına da bir kez dahi olsa şire pazarını ziyaret etmeye bekliyorum. Bugün burada bizleri en güzel şekilde misafir eden şire pazarı esnafımıza teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum” dedi.

Adıyaman’ın önemli bir ihtiyacının giderildiğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Sayın valimiz ve belediye başkanımız ile bugün esnafımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Adıyaman belediyemizin çabalarıyla şire pazarı esnafımızın ciddi bir sorunu giderilmiş oldu. Hakikaten çok güzel mekana kavuşmuş oldular. Kentimizin yöresel ürünlerinin sergilenebileceği, tanıtılabileceği bir mekan oluştu. Bu mekanın oluşmasında emeği geçen başta belediye başkanımız Hüsrev Kutlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Burada inşallah hayırlı bereketli alışverişler olur. Burasını ilimizin dışa açılan bir kapısı olarak da görüyoruz. Çünkü Adıyaman’a gelen her misafirler dönüşlerinde buradan ilimize özgü bir şeyler alıp dönmek istiyor. Yeni mekanıyla şire pazarımızın bunu en güzel şekilde yapacaktır. Dükkanların yerlerine taşınmasıyla birlikte ilimizin yöresel ürünleri de sergilenmeye, tezgahlardaki yerini almaya başladı. Şire pazarı esnafımızda birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeli, halkımızın da ilimizin yöresel ürünlerinin sergilendiği bu mekanı ziyaret etmeliler. Esnafımız yapacağı satışlarla gelir elde ederken ilimizin tanıtımına da büyük katkı sunmuş olacaklar. Bu vesileyle bir kez daha bu mekanın oluşmasında emeği geçen belediyemize, esnafımıza, bugün burada bizleri misafir eden esnafımıza, Şire Pazarı Kurucu Başkanı Gani Babar’a, Şire Pazarı Başkanı Ali Rıza Özçakmak’a teşekkür ediyorum” dedi.

Şire pazarı esnafına hayırlı olsun dileklerini ileten Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise, şire pazarının modern bir hale getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şire Pazarı Başkanı Ali Rıza Özçakmak il Protokolüne teşekkür ettiğini söyledi.

Adıyaman Şire Pazarı esnafının önemli bir sorununun giderildiğini belirten Şire Pazarı Kurucu Başkanı Gani Babar ise; “Esnafımız daha modern bir mekanda halkımıza hizmet verecektir. Biz şire pazarı esnafı kazanç elde etmenin yanı sıra ilimizin yöresel ürünlerinin tanıtımına katkı sunmaktayız. Bu vesileyle bizlerin modern bir mekana kavuşmasında emeği geçen belediye başkanımıza ve bugün bizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulunan sayın valimize, AK Parti grup başkanvekilimize ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı