Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Protokol, Güzelçaylılarla İftar etti

04 Haziran 2017 Pazar, 17:37

Protokol, Güzelçaylılarla İftar etti

Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve protokol üyeleri, Kahta ilçesine bağlı Güzelçay Köyünde köylülerle iftar açtı.

Yeni Adıyaman Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman’ın daveti üzerine Güzelçay Köyüne giden Vali Abdullah Erin’i köy girişinde Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, 13 Köy Muhtarı ile Güzelçay Köyü halkı karşıladı.

Güzelçay Köyündeki programda Vali Abdullah Erin’e İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Avukat Sami Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü ile İl Genel Meclis Üyeleri eşlik etti.

Vali Abdullah Erin, Güzelçay Köyüne gelişinde kendisini karşılayan vatandaşlarla tek tek tokalaştı.

Karşılama sonrası Vali Abdullah Erin, okunan ezan sonrası yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar yemeğinde köylülerle birlikte iftarını açtı.

Esnaf kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, programa katılan Vali Abdullah Erin ve tüm davetlilere teşekkür etti.

İftar yemeğinin ardından köylülerle bir süre sohbet eden Vali Abdullah Erin, “Mağfireti ve bereketi bol ramazan ayında alın terini toprak ile buluşturan Kahta ilçemize bağlı Güzelçay Köyünde köylü kardeşlerimizin sofrasında bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bütün köylü kardeşlerimin ramazan ayını tebrik ediyorum. Ramazan ayının ilimize, ülkemize ve tüm İslam ümmetine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenabı Allah’tan diliyorum. Yüce Allah, Ramazan ayının geri kalan günlerini de dolu dolu yaşayarak ve birbirimize dua ederek geçirmeyi nasip etsin. Ramazan ayı, birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının en yoğun olarak yaşandığı aydır. Bugün iftar programı düzenleyerek bizleri köylü kardeşlerimizle bir araya getiren ve ulvi bir atmosferin oluşmasına vesile olan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

İftar Sonrası Vali Abdullah Erin, Güzelçay Köyüne komşu 13 köyün muhtarı ile bir araya gelerek ihtiyaç ve sorunları dinledi.

Köy Muhtarlarının ilettiği sorunları tek tek not aldıran Vali Abdullah Erin, dile getirilen sorunların tümünü zaman içerisinde ve imkânların elverdiği ölçüde çözeceklerini ifade etti.

Güzelçay Köyü dönüşünde Mülk Köyünün içinde geçen Vali Abdullah Erin,  makam aracından inerek etrafını saran çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz