Son Dakika
23 Mayıs 2018 Çarşamba

“Bu Proje Adıyaman’ın Hayaliydi”

22 Haziran 2016 Çarşamba, 09:40

Vekiller çalışmaları inceledi

“Bu Proje Adıyaman’ın Hayaliydi”

 

Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Fırat’a devam eden iki yatırımı gezdirdi.

Adıyaman Valiliği Hizmet Binası ile Milli Eğitim Hizmetiçi Eğitim Merkezi İnşaat alanını gezerek yüklenici firmadan çalışmalar hakkında bilgiler alan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın her şeyin en güzeline layık olduğunu söyledi.

Yeni Valilik Binasının Adıyaman’ın 40-50 Yıllık ihtiyacına cevap verecek kapasitede olduğunu belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın; “Adıyaman’ın vizyon projelerinden olan, Valilik, Hükümet Binası ve İl Özel İdare Binası’nı kapsayacak olan hizmet alanının inşaat sahasındayız. 53 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan ve Adıyaman için pek çok hizmetini karşılayacak bir mekan olacak. İnşallah en kısa zamanda müteahhit arkadaşlar çalışmalarına başlayacak tabi bizim hedefimiz bir an önce faaliyete hazır hale getirmektir. Adıyaman’ın ana arteri olan Atatürk Bulvarı üzerinde yola cepheli muazzam bir eser olacak. Solda Valilik Binası sağ tarafta da simetrik bir şekilde İl Özel İdaresi Binası olacak. Ortada ise Selçuklu mimarisini andıran devasa bir Hükümet Binası olacak. Bu inşaat bittiği zaman belki de Adıyaman’ın 40-50 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir kapasiteye sahip bir binaya sahip olacak. İl Özel İdaresi, Valilik, Hükümet Binası, Milli Eğitim Müdürlüğü ve ismini sayamadığım birçok kurum burada daha geniş daha rahat ve daha ferah bir ortamda Adıyaman halkına hizmetini en iyi şekilde sunacaktır. Eski Hükümet Binası ve yanında bulunan eski Adliye Binası’nı da yıkacağız. Artık Adıyaman’ı bir şehir meydanına ihtiyacı var. Orada da inşallah Adıyaman’ımıza yakışır büyük ve güzel peyzajıyla birlikte altı kapalı 300 araç kapasiteli otopark, 100 araç kapasiteli açık otopark, üstü bir şehir meydanına dönüşecek ve Adıyaman’ın simgesi haline gelecektir. Yani bir taşla iki kuş vuracağız. Hem burada çok güzel bir hizmet alanına kavuşacağız, hem de eski yeri yıkıp, en iyi şekilde değerlendirerek bir şehir meydanı haline getireceğiz. İnşallah Adıyaman’ımıza hayırlı hizmetlere vesile olur. Bu proje Adıyaman’ın hayalindeki bir projeydi. Ben bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, İçişleri Bakanımıza, eski ve yeni valimize, vali yardımcılarına ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.”

 

Adıyaman Her Şeyin En Güzeline Layık

Milli Eğitim Hizmetiçi Eğitim Merkezi İnşaat alanını gezerek yüklenici firmadan çalışmalar hakkında bilgiler alan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın her şeyin en güzeline layık olduğunu söyledi.

Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın yapılan ve yapılacak olan eserleri görmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “bu eserleri gördükçe bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz” dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın yaptığı açıklamasında; “Burası da Adıyaman’ın hayalinde olan bir projeydi. Hep diyorduk ya niye dışarıda var da, Adıyaman’da yok? Artık bundan sonra öyle görülüyor ki Adıyaman’da olan dışarıda olmayacak. Adıyaman için çok önemli bir yatırım. Burası ulusal ve uluslararası pek çok organizasyona ev sahipliği yapacak bir mekan olacaktır.72 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan 220 yataklı adeta 5 yıldızlı oteli andıran, içerisinde 2 adet 200 kişilik konferans salonu, 4 tane ayrı toplantı salonu, havuzları, sosyal donatılarıyla, peyzajıyla birlikte muhteşem bir hizmet içi eğitim merkezimiz olacak. Yine hemen bitişiğinde 24 derslikli bir turizm okulumuz olacak. Burası Adıyaman’a nazır ve hakim bölge. Seyir Tepesinin hemen altında, arkamız orman, önümüz şehre hakim ve şehir manzaralı 72 bin metrekarelik bu alan, Türkiye’nin en yeni, en modern ve büyük hizmet içi eğitim alanlarından birisi olacaktır. Bu, Adıyaman’ımız için çok çok önemli bir durumdur. Sadece Milli Eğitim alanında değil aynı zamanda bütün bakanlıkların hem hizmet içi eğitim toplantılarını yapabileceği, hem de konaklayabilecekleri bir mekana kavuşmuş olacağız. Sadece Adıyaman’a da değil, ulusal ve uluslararası pek çok toplantıya Türkiye adına ve bölge adına ev sahipliği yapacaktır. Çünkü bölgemizde hiç yok, Türkiye’de de sayısı çok az. Türkiye’de tahminen 6-7 tane hizmetiçi eğitim merkezi var. Adıyaman’ımız çok daha kaliteli bir yatırıma daha kavuşmuş olacaktır. Bu iş için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 33 milyon TL değerinde bir kaynak aktarıldı. Biz de bugün burayı ziyaret ederek, peyzaj ve inşaat alanını bir gezelim dedik. Eksik bir şey var mı, yapılacak bir şey var mı diyerek incelemeye geldik. Müteahhit firma işe başlamış. İnşallah hızlı ve seri bir şekilde işini yürütecektir ve Adıyaman’ımıza en kısa zamanda bu eseri kazandıracaktır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, eski ve yeni Milli Eğitim Bakanlarımıza ve bürokratlarına, eski ve yeni valimize, vali yardımcılarına özellikle de Murat Süzen beye ve bu projede emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz