Pirinliler sandığa gitmiyor

29 Mayıs 2015 Cuma, 10:44

Sit alanı başlarına dert açtı

Pirinliler sandığa gitmiyor

 

Adıyaman’da birinci derece SİT alanı üzerinde bulunan merkez Örenli Mahallesi sakinleri, kamulaştırma sorunu çözülmediği için sandığa gitmeyecek.

Perre Antik Kent’in SİT alanı üzerinde bulunan Örenli Mahallesi sakinleri çaresizlik içerisinde yaşıyorlar. Arazileri ve evleri SİT alanı içerisinde ki Örenli Mahallesinde yapılaşmaya izin verilmiyor. Mahalle sakinleri yeni yapılaşmanın yanında eski yapıların onarımını da yapamıyor. Örenli Mahallesindeki üst yapı ve arazilerin kamulaştırılarak taşınması için yürütülen çalışmalardan sonuç çıkmayınca mahalle sakinleri, duruma tepki gösterdi.

Mahalle sakinleri mağdur olduklarını savunarak, yetkililere ve siyasilere ‘sandığa gitmeme’ tepkisi gösterdiler. Mahalle sakinleri hiçbir siyasi partiye oy vermeyeceklerini ve mahallelerine sandık kurulmamasını istediler.ÖRENLİ MAHALLESİ SAKİNLERİ SANDIĞA GİTMEYECEK

Örenli Mahalle Muhtarı Ömer Ekici, yaklaşık 2 bin nüfusu, 634 seçmeni bulunan mahallede 187 hanenin olduğunu ve mahalle sakinlerinin ‘sandığı protesto’ etme gibi bir karar içerisinde olduklarını söyledi.

Ömer Ekici, “Mahalle sakinleri kamulaştırmadan dolayı tepkisini dile getiriyor. Gerçekten siyasilere büyük tepkileri var. Oy kullanmama tepkisini gösteriyorlar. Mahalleli SİT alanından dolayı sıkıntılı. Kamulaştırmada belirsizlik var, vatandaş çok mağdur. Sıkıntının giderilmesi için siyasilerin bu konuyu halletmesi lazım” dedi.

İhtiyar Heyeti Üyesi Osman Aslan ise, 25 senedir SİT alanı içerisinde olduklarını belirterek, “Hiçbir kimse bizim sorunumuzu halletmiyor. Seçimden seçime hatırlanmak istemiyoruz. Seçim bitince davamızda bitiyor. Yılandan ve akrepten geçilmiyor. Halimizi bir sorsunlar. Seçim sandıklarını kesinlikle istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Emine Biçer ise, korku içerisinde evlerinde yaşadıklarını, her an yıkılacakmış gibi tedirgin olduklarını belirterek, oy kullanmayacaklarını aktardı.

Nurten Aslan da, 7 Haziran’da sandıkların gelmesi halinde sandıkları dışarı atacaklarını aktararak, mahallenin sorununun çözülmesini istedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz