Anasayfa / Adıyaman / Pedallar Adıyaman’a çevrildi
'TÜRK KADININ ZAFERİ BİSİKLET TURU' ADIYAMAN'DA

Pedallar Adıyaman’a çevrildi

‘Türk Kadının Zaferi Bisiklet Turu’ Adıyaman’da

Pedallar Adıyaman’a çevrildi

 

Muğla’daki Mor Pedal 48 Kadın Bisiklet Derneğinin yurt çapında ‘El ele elden ele 81 ile’ sloganı ile başlattığı ‘Türk Kadınının Zaferi’ bisiklet turu projesi kapsamında kadınlarla yola çıkan Türk Bayrağı, Malatya’dan sonra Adıyaman’a geldi, Adıyamanlı Zeliha Yılmaz’a teslim edildi.

Muğla Mor Pedal 48 Kadın Bisiklet Derneği’nin ‘El ele elden ele 81 ile’ sloganı ile tüm Türkiye’de kadın bisikletçiler tarafından gerçekleştirilen ‘Türk Kadınının Zaferi’ bisiklet turu projesi Adıyaman etabında bayrak değişimi yaşandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, “Özellikle Türk kadının toplumdaki statüsü, bisiklet sporuna farkındalık oluşturması ve bu anlamda toplum içerisinde kadınlarımızın özellikle trafikte saygın bir şekilde ele alınması, toplum içerisinde spor yapma olanakları, spor yapma imkanını bisiklet yoluyla farkındalık oluşturmak amaçlı. Bu organizasyon 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftasında başlayıp 30 Ağustos Zafer Bayramında sonuçlanacak.         Aynı zamanda 81 ilde, bütün illerimizde bu bayrağı kadın sporcularımızın bir birine devrettiği bir organizasyon” dedi.

Malatya’dan bayrağı getirerek Adıyaman’a teslim eden Gün Arzu Erşan ise, “Malatya’dan buraya getirdim bayrağımızı gururla. Özellikle ulu önder Atatürk’e, bize bu hakları kazandırdığı için kadın haklarını bize sonuna kadar kazandırdığı için özellikle Atatürk’e saygımı belirtmek isterim. Bu çalışmanın bize olan katkılarından bahsetmek isterim, sağlıklı yaşam ve kadının gücünü belirtmek isterim aslında bu yol 81 il ve bugünde 49.ilde devam ediyor. Bunun akabinde Zeliha hanım  bayrağımızı Şanlıurfa’ya taşıyacak” şeklinde konuştu.

Malatya’dan bayrağı teslim alan Zeliha Yılmaz ise, “Kadın ve bisiklete dikkat çekmek istedik. Trafikte kadına özellikle saygı, sonra kadın bisikletçilere ve bisikletçilere saygı istiyoruz. Türkiye’nin neresinde olursak olalım bisiklete gerçekten hoş bakılması daha trafikte bisiklet ile beraber daha uyumlu trafik akışının sağlanmasını diliyoruz. Ana temamız kadın ve bisikletti, böyle bir projede yer aldığım için çok mutluyum” diye konuştu.

Malatya’dan bayrağı teslim alan Zeliha Yılmaz, aldığı bayrağı Şanlıurfa’ya bisiklette giderek teslim edecek.

 

Malatya’dan Adıyaman’a doğru pedal çevirdi

‘El ele elden ele 81 ile’ sloganı ile başlatılan ‘Türk Kadınının Zaferi’ bisiklet turunda Türk Bayrağını Elazığ ekibinden teslim alan Malatyalı gönüllü kadın bisikletçiler, Adıyaman’a doğru yıla çıktı.

Muğla Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği’nin ‘El ele elden ele 81 ile’ sloganı ile tüm Türkiye’de kadın bisikletçiler tarafından gerçekleştirilen ‘Türk Kadınının Zaferi’ bisiklet turu projesinde Malatya etabında bayrak değişimi yaşandı.

Şehir gösteren girişinde gerçekleşen karşılama programı ile projenin Malatya sorumlusu Arzu Erşan, Türk kadının Zaferi projesi Elazığ temsilcisi Mehtap Yavuz Türk Bayrağını teslim aldı.  19 Mayıs’ta Muğla’da başlayan proje kapsamında şuan da 48 şehrin geçildiğini belirten projenin Elazığ Sorumlusu Mehtap Yavuz, “Tunceli’den aldığımız bayrağımızı büyük bir gururla devralarak Malatya’ya getirdik. Bizlere bu konuda destek veren herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Türk Bayrağını devralan Türk Kadının Zaferi Projesi Malatya Temsilcisi Arzu Erşan’da, projenin içerisinde yer almaktan dolayı büyük gurur yaşadıklarını söyleyerek, “Bizler, yani 81 ilin kadın bisikletlileri olarak ilk kez ortak bir sosyal sorumluluk projesinin bileşenleri olduk. İlk kez el ele verip 81 halkalı kocaman bir zincir oluşturduk. Kalabalık, keyifli ve kucaklayıcı aileye dönüşen sıcacık köprüler kuruldu aramızda. Ülkenin hangi köşesine gidersek gidelim, çalacak bir dost kapımızın varlığını bilmek heyecan verici. Hedefimiz, dikkati bisiklet kullanan kadına yönlendirmektir. Kent içi ulaşımı kolaylaştıran bisikletin kadınlar tarafından kullanımını yaygınlaştırmaktır. Sağlıklı yaşam ve mutlu insanlar için bisiklet sporunun gerekliliğine vurgu yapıyoruz. Günümüzün en yıpratıcı sorunlarından olan trafik kaosuna bisikletle ‘Dur’ diyoruz. Çünkü inanıyoruz ki kadınların gücü ve kararlılığı, çevresine örnek olacaktır. Egzoz gazı kirliliğine mahkum olmayı reddeden, toplumsal duyarlılık öneriyoruz herkese. Bisikletin birleştirici gücüne güveniyoruz” diye konuştu.

Erşan, devraldıkları bayrağı Adıyaman’a teslim etti.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Fırat’tan yağmurda seçim çalışması

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Sincik ilçesindeki yoğun yağışa rağmen seçim çalışmalarını sürdürdü.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir