Adıyaman

Paylaşımları iddiaları çürüttü

Fırat’ın Ölümündeki sır perdesi aralanmadı

Paylaşımları iddiaları çürüttü

 

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ndeki evinde boynundan bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan Kırklareli Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Ramazan Fırat cinayetiyle ilgili olarak gözaltındaki 3 ev arkadaşının sorguları sürüyor. Cinayetin ardından sosyal medyada ortaya atılan “Kürt-ülkücü kavgası” iddialarını ise, Fırat’ın sosyal medyadaki Atatürk ve Türk bayraklı paylaşımları çürüttü.

Kırklareli Üniversitesi lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Elektrik bölümü 1’nci sınıf öğrencisi Ramazan Fırat, geçen Pazar günü Gündoğu Mahallesi Işık sokaktaki birlikte kaldığı 3 ev arkadaşı tarafından boynundan bıçaklanmış olarak ölü bulundu. Ev arkadaşları 21 yaşındaki Can Tavut, 19 yaşındaki Halil Çetin ve 21 yaşındaki Mustafa Karakuş hemen 112’yi arayıp yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri, üniversite öğrencisi Fırat’ın öldüğünü tespit ederek polis ekiplerine bilgi verdi. Evde inceleme yapan polis ekipleri Fırat’ın boynundan bıçaklandığını, ellerinde de kesikler olduğunu belirledi. Ayrıca evin kapılarında herhangi bir zorlanmaya da rastlanmadı.

Soruşturma kapsamında ev arkadaşları Can Tavut, Halil Çetin ve Mustafa Karakuş gözaltına alındı. Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler gece 03.00’e kadar birlikte oturduklarını, daha sonra ise uyuduklarını söyledi. Pazar günü öğle saatlerinde uyandıklarında salonda Ramazan Fırat’ı yerde hareketsiz gördüklerini öne süren 3 arkadaş, gece de herhangi bir ses duymadıklarını anlattı. Savcılıktan 72 saatlik ek gözaltı süresi alınan şüphelilerin sorguları sürüyor.

 

Kürt-ülkücü kavgası mı?

Ramazan Fırat’ın memleketi adıyaman’da toprağa verilmesinin ardından özellikle sosyal medya üzerinden çok farklı iddialar ortaya atıldı. Bir çok paylaşımda Fırat’ın “Kürt-ülkücü” kavgası nedeniyle işkence yapılarak öldürüldüğü öne sürüldü. Ancak Elektrik Bölümü 1’nci sınıf öğrencisi olan Ramazan Fırat’ın sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımları bu iddiaları çürüttü. Gözaltına alınan Can Tavut, Halil Çetin ve Mustafa Karakuş’ın ülkücü olmadığı tespit edilirken; Fırat’ın da Atatürk heykeliyle, Türk bayrağı ve Abdullah Öcalan’ın idam ipiyle montajlanmış fotoğraflarını paylaştığı ortaya çıktı.

Çevredeki oldukça sevilen ve başarılı bir öğrenci olan Fırat’ın Facebook’taki “Türk polisi” kullanıcısının da duasını paylaştığı görülürken, etnik kökeniyle nedeniyle öldürüldüğü iddialarını da çürüttü.

Evinde ölü bulunan Ramazan Fırat’ın İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi sonucu beklenirken, ev arkadaşlarının göz altısı da sürüyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu