Panelde O’nu anlattı, O’na gitti

23 Nisan 2015 Perşembe, 10:55

Panelde O’nu anlattı, O’na gitti

 

Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Necmettin Ergül, “Peygamberi Tanımak” panelinde Hazreti Peygamberi anlattıktan 5 dakika sonra geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü.

Adıyaman Üniversitesinde meydana gelen olay, üniversite camiasını yasa boğarken, konuştuğu son cümleler nedeniyle de “O’nu anlatırken, O’na gitti” yorumlarına neden oldu.

Adıyaman Üniversitesinde düzenlenen, Vehbi Koç Konferans salonunda gerçekleşen Prof.Dr. Hacı Duran’ın moderatörlüğünde, Yrd.Doç.Dr. Necmettin Ergül ve Yrd.Doç.Dr. Zeliha Öteleş’in panelist olarak katıldığı “Hz.Peygamberi Tanımak” panelinde konuşmasını tamamladıktan sonra kalp krizi geçiren Yrd.Doç.Dr. Necmettin Ergül, ambulansla Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Ergül’ün vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. Gönüllü mesajında, “Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Necmettin Ergül Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, dost ve akrabalarına ve üniversitemiz camiasına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz