AdıyamanManşet

“Pandeminin mağduriyeti önlenmeli”

HDP’den gazetemize ziyaret

HDP Adıyaman İl Teşkilatından gazetemize ziyaret. HDP Adıyaman İl Eşbaşkan Mehmet Ali Alataş, HDP Adıyaman İl Eşbaşkanı Zeliha Karınca, Merkez İlçe Eşbaşkanı Hasari Oğuz ve Basın Yayın Sorumlusu Mehmet Dağ, gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet etti.

Ziyarette, HDP’li yöneticiler, ülke ve ilimiz gündemine ilişkin görüşlerini paylaştı. Son zamanlarda artan koronavirüs vakalarına da değinen HDP Adıyaman İl Eşbaşkanı Mehmet Ali Alataş, pandeminin toplumun tüm kesimini bir şekilde mağdur ettiğini belirterek, “Özellikle çalışanlarımız, esnafımız zor günler geçiriyor. Normale dönmenin düşünüldüğü bir zamanda artan vaka sayısı da Adıyaman’ımız için zor bir durum. Yetkililerin bir an önce gerekli tedbirleri alarak, vatandaşın, emekçi kardeşlerimizin ve esnafımızın mağduriyetini giderecek adımlar atmalarını bekliyoruz” dedi.

Toplumun her kesimi için adalet istediklerini belirten Alataş, ”Adalet, tutuklular için de gereklidir, tutuklu olmayanlar için de. Adalet, herkese eşit şekilde ve hiç ayrım yapmadan ulaşmalıdır” dedi.

Tutuklu HDP’liler için özgürlük istediklerini söyleyen Alataş, demokrasiyi ve hukuku savunan yönetici ve üyelerimizin serbest bırakılması en büyük dileğimizdir.” Dedi.

Alataş, “Eşitlik, özgürlük, barış, demokrasi, adalet, onurlu bir yaşam ve tüm yurttaşlık hakları için HDP olarak mücadelemizi her platformda sürdürüyoruz” dedi.

Haber: Mehmet Celal Geyik

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu