Özşahin yeniden başkanlığa seçildi

22 Kasım 2016 Salı, 08:16

Özşahin yeniden başkanlığa seçildi

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve seçim kurulu tarafından iptal edilen Büro Memur-Sen üyeleri yeniden sandığa gitti. Mevcut Başkan Kadir Özşahin yeniden başkanlığa seçildi.

23 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen Büro Memur-Sen Adıyaman Şubesinin 5. olağan genel kurul sonrasında mevcut Başkan Kadir Özşahin yeniden başkanlığa seçilmişti.

Yapılan genel kurul sonrasında derneğin üyesi olan bir kişi seçimin usulüne uygun yapılmadığı gerekçesiyle 1. Merkez İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulundu. İlgili maddelerde genel kurula çarşaf liste halinde gidilmesi gerekirken blok liste halinde gidildiği, genel merkez delegelerinin alfabetik sıralanması gerekirken bunun yapılmadığı itirazda dile getirildi. Yapılan itirazda tüzüğün 25 ve 27 maddelerinin ihlal edildiği öne sürüldü.

Yapılan itirazı değerlendiren 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu, ilgili maddelere göre yapılan seçimin tüzüğe aykırı olduğuna karar verdi.

İtiraz sonrasında seçim yenilendi. Daha önce Kadir Özşahin, Mehmet Akıncı ve Murat Erdil başkanlık için yarışırken son seçimde Kadir Özşahin ve Mehmet Akıncı yarıştı. Seçimlerde 105 delegeden oy kullanan 101 delegenin 59’unu Kadir Özşahin, 41’ini Mehmet Akıncı alırken 1 oy geçersiz sayıldı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz