Adıyaman

Özkan’dan öğrenciye sürpriz ziyaret

Özkan’dan öğrenciye sürpriz ziyaret

 

Adıyaman’da, Dünyada çok nadir görülen MNGIE (Mitokondrial Nörogastrointestinal Ensefalomyelopati) isimli hastalıktan dolayı evinde eğitim almak zorunda olan Hamit Tunç’un karnesini Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan evinde teslim etti.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi idarecileri ve Hamit Tunç, sene başından beri evinde eğitim veren öğretmenlerin de bulunduğu karne sunumu sırasında duygusal anlar yaşadı. Başarılı bir karneyle beraber takdir ve onur belgesi de alan Hamit Tunç, karnesini aldığı için mutlu olduğunu, daha çok çalışarak okul birincisi olmak istediğini söyledi.

Bu ziyaretten dolayı çok büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Hamit’in babası Mehmet Tunç ise, hastalık süresince çok zor dönemler yaşadıklarını, tedavi sürecinin bir parçası olan bu eğitimin Hamit´in iyileşmesine de katkı sağladığını ifade etti.

Eğitim vermek üzere her gün eve gelen öğretmenlere ayrı ayrı teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Hamit´in eğitimi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirtti. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu