Adıyaman

Oturmayın, egzersiz yapın!

Sürekli oturmak duruş bozukluğuna neden oluyor

Sağlık Müdürlüğü Fizyoterapistleri Fiziksel Aktivitenin Önemi Konusunda Bilgilendirme Yaptı.

Adıyaman Sağlıklı Hayat Merkezi fizyoterapistleri Ayşe Zeytin ve Ruken Demirci İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz’ü makamında ziyaret ederek fiziksel aktivitenin önemi konusunda bilgi verdiler.

Ziyaretin ardından Birimler Koordinasyon Toplantısındaki katılımcılara Masa Başı Egzersiz ve Postür Farkındalığının önemi konusunda bilgi verdiler.

Adıyaman Sağlıklı Hayat Merkezi Fiziksel Aktivite Biriminde bulunan spor salonu ve gebe egzersiz odasında fizyoterapistler tarafından çocuk, genç, yaşlı; diyabet, KOAH, yüksek tansiyon gibi kronik hastalığı olan bireyler, kilo problemi olan bireyler ve gebelere hizmet veriliyor.

Spor salonunda bireylerin statik ve çalışma Postür bozukluklarının oluşmaması fiziksel aktivitelerin düzenlenmesi ve hareket kabiliyetlerinin artırılması için diğer danışmanlarla iş birliği yapılarak bireye özel fiziksel aktivite ve egzersiz programı fizyoterapist tarafından planlanıp uygulanmaktadır.

Gebe egzersiz odasında gebelikte meydana gelen değişikliklere daha iyi uyum sağlayabilmek ve gebelikte meydana gelen değişiklere daha iyi uyum sağlayabilmek ve gebelikte görülen problemleri en aza indirmek için gebelik dönemi postür ve fiziksel aktivite eğitimi verilmektedir. Fizyoterapistler kamu kuruluşlarını ziyaret ederek masa başında uzun süre vakit geçiren kamu çalışanlarına Masa Başı Egzersiz ve Postür Farkındalık Eğitimi vermektedir. Adıyaman Sağlıklı Hayat Merkezi Fizyoterapistleri İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz’ü ziyaret ederek Sağlıklı Hayat Merkezinin etkinliği, Masa Başı Egzersiz ve Postür Farkındalığının önemi konusunda bilgi verdiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu