Adıyaman

“Ortak tavır, terörü bitirir”

Ankara’da Ki Patlama Nedeniyle Toplantı İptal Edildi

“Ortak tavır, terörü bitirir”

 

AK Parti Milletvekilleri İle STK Temsilcilerinin Toplantısı Patlama Nedeniyle İptal Edildi.

Birçok sivil toplum kuruluşunu bünyesinde barındıran Adıyaman Kalkınma Platformu (AKALP) ile AK Parti Milletvekillerinin toplantısı Ankara’da ki patlama nedeniyle iptal edildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara’nın AKALP Üyeleriyle bir araya geldiği toplantıya Ankara’da ki patlama damga vurdu. Toplantı patlamadan önce Ankara’da ki patlama haberi gelince salonda bulunan herkeste bir hüzün oluştu. Adıyaman’ın konuşulacağı toplantının iptal olduğunu AKALP Başkanı Zeki Dişkaya duyurdu.

Zeki Dişkaya saldırıyı yapanları kınayarak, terör olaylarının durması gerektiğini, birlik ve beraberliğin yeniden tesis edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Kim Yaptıysa En Sert Şekliyle Cezasını Bulur

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın yaşanan olayın faillerinin bulunması için her türlü çalışmanın yürütüleceğini belirterek, “Bugün acımız çok büyük, acımız derin, yüreğimiz buruk. Hiç ummadık bir zamanda, ummadık bir yerde, yine birileri düğmeye bastı. Maalesef 80 civarında vefat eden kardeşimiz var, 100’ün üzerinde yaralı olduğu söyleniyor. Tabii diliyoruz ve umuyoruz başka vefatlar olmasın. Biz her açıdan bu üzüntünün de, bu acının da ve bu olayda hayatını kaybedenlere d,e yaralananlara da saygının gereği olarak bu toplantının normal bir ruh hali içerisinde cereyan edemeyeceğini, hal buyken diğer meselelere de çok fazla özgülenemeyeceğimizi sizlerde bizlerde biliyoruz.

Diliyoruz ve umuyoruz bunu neden olan her kimse, hangi el bu işe karışmışsa, en sert şekli ile karşılığını cezasını bulur. Muhakkak ki hükümetimiz gayretini gösterecektir yapılması gereken her türlü tedbiri alacaktır. Bu vesileyle bizlerde bir kez daha terörü sert biçimde lanetliyoruz.

Hiçbir şey insan hayatından kutsal değildir, değerli değildir. Biz insanı yaşatarak devleti yaşatma derdindeyken, birileri şiddetten ölümden öldürmeden besleniyorsa tabii ki bunu kabul etmek mümkün değil. Dolayısıyla bu acıyı bir kez daha bizlerde paylaşıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyoruz”  ifadelerini kullandı.

 

Ortak Tavır Terörü Bitirir

Adıyaman AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara ise konuşmasında, “Terörü ve şiddeti bir hak arama aracı olarak gören anlayışları lanetliyorum. Terörden beslenenleri lanetliyorum.  Allah bu dünyada ve öbür dünyada onları lanetiyle lanetlesin. Ortak bir tavır geliştirmediğimiz müddetçe bu mesele başımıza bela olmaya devam edecek. Kim olursa olsun hangi siyasal düşüncede olursa olsun insanların teröre karşı ortak bir tutum sergilemeleri gerekiyor. Ortak tavır terörü bitirir. Acıları yarıştırmadan, ölümler arasında tercihte bulunmadan lanetlemek gerekiyor. Ancak o zaman bu bela bizden uzaklaşır” şeklinde konuştu.

Düzenlen toplantıda patlamada ölenler için Fatiha okundu. Toplantı daha sonra son buldu

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı