Adıyaman

Ormanlık Alanda Yangın

Ormanlık Alanda Yangın

 

Adıyaman’da ormanlık alanda yangın çıktı. Karadağ ormanlık alanda dumanlar yükseldiğini görenler, itfaiye ekiplerine bildirdiler.

Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti. Yangının büyümesi üzerine Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden destek istendi. Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri ile Belediye İtfaiye ekipleri yangını söndürdü.

Yangın ağaçlara sıçramadan söndürüldü. Polis ekipleri olay yerine gelerek, konu ile ilgili çalışma yaptı.

Yangında korkulan olmazken, soğutma çalışması yapıldı. Yangınla ilgili açıklama yapan Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, “Karadağ ormanlık alanda yangın ihbarı aldık. Biz 3 araçla, Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 5 araç ile müdahale etti. Örtü yangını meydana geldi. Adıyaman Kuzeyindeki bu güzellik ciddi anlamda zarar görmedi. Ağaçlarımızda kuruma beklemiyoruz. Zamanında ekiplerimiz müdahale etti. Yangın kontrol altında, soğutma çalışmasını yapıp bu badireyi bu şekilde atlatmış olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Adıyaman İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik ise “Bu olay araştırılacak. Ama piknik sezonu, havalar çok sıcak. Vatandaşlarımız piknik alanlarını tercih ediyorlar. Bu konuda hassas olmaları gerekiyor. Güzelim yerleri küçük ihmallerle tahrip etmemeleri gerekiyor. Hassas davranmaları gerekiyor. Pikniğe gittikleri zaman, mangal yaptıkları zaman, ateş yakıldığında ateşi söndürüp ateşin bir yere sirayet etmemesinden emin olmaları gerekiyor. Bu tür üzücü olaylar yaşamayalım. Memleketimiz doğasına hep beraber sahip çıkalım” diye konuştu.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu