Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Orman yangını büyüdü

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:53

Orman yangını büyüdü

 

Arazinin engebeli olması dolayısıyla yürüyerek yangın bölgesine ulaşan ekipler, alevlere müdahalede yetersiz kaldı. Müdahale yetersiz kalınca vatandaşa, belediye hoparlörlerinden yardım çağrısı yapıldı.  Ormanlık alandaki yangın büyürken, çevredeki meyve bahçeleri de zarar gördü. Adıyaman’da meydana gelen orman yangını, vatandaşların da yardımıyla saatler sonra kontrol altına alınabildi.

Edinilen bilgiye göre, Karadağ Ormanları, İndere Köyü yakınlarında bilinmeyen nedenlerden dolayı yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyürken, olay yerine Adıyaman Belediyesi ile Orman Müdürlüğüne bağlı itfaiye ekipleri sevk edildi. Ormanlık alanın dağlık ve engebeli olmasından dolayı itfaiye araçları yangının bulunduğu yere çıkamadı. Bunun üzerine araçlarından inen  ekipler, yürüyerek yangın yerine ulaşmaya çalıştı. Kazma ve küreklerle müdahale edilmeye çalışılan yangın kontrol altına alınamazken, ormanlık alana yakın meyve bahçeleri de zarar gördü. Her geçen dakika büyüyen orman yangını dolayısıyla belediye hoparlörlerinden vatandaşlar yardıma çağrıldı.  Yangın hız kesmeden devam etti.

 

Eline kazmayı küreği alan vatandaşlar yangın yerine koştu

Adıyaman’da meydana gelen orman yangını, vatandaşların da yardımıyla saatler sonra kontrol altına alınabildi.

Her geçen dakika büyüyen orman yangını dolayısıyla belediye hoparlörlerinden vatandaşlar yardıma çağrıldı. Yardım çağrısının üzerine eline kazma kürek alan vatandaşlardan bazıları kendi araçlarıyla giderken, bazı vatandaşlar ise belediyenin tahsis ettiği otobüslerle olay yerine ulaştırıldı. Vatandaşlar ve ilçe itfaiye ekiplerinin de yardım ettiği yangın, bir süre sonra kontrol altına alındı.   Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz