Adıyaman

Orman Haftasında Ödüllü Yarışma

Orman Haftasında Ödüllü Yarışma

 

Adıyaman Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, 21-27 Mart Orman Haftası nedeniyle lise öğrencileri arasında ödüllü yarışma düzenleneceği açıkladı.

‘Orman, Su, Doğa, Küresel Isınma, Yaban Hayatı ve bunların korunması ve geliştirilmesinin önemi’ konularında düzenlenen yarışma kompozisyon, fotoğraf, resim, şiir, el sanatları, afiş, grafik sanatlar, makale, deneme, beste, sözlü veya sözsüz müzik eserleri, masal, hikaye ve araştırma, proje, bilimsel ve sanatsal eserleri kapsıyor.

Yarışmaya katılım şartları, ödüller ve yarışma ile ilgili bilgileri paylaşan Adıyaman Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, “21 Mart Ülkemizde ve Dünyada ‘Dünya Ormancılık Günü’, 21-27 Mart tarihleri ise Ülkemizde Orman Haftası olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Adıyaman Valiliği öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü olarak Adıyaman genelindeki liselerimizde bir yarışma düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin orman ve doğa sevgisini geliştirmek ve dikkatlerini çekmek amacıyla Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğümüzce, Adıyaman genelindeki lise öğrencilerine yönelik ödüllü bir yarışma düzenlendi.

Yarışmanın konusu, ‘Orman, Su, Doğa, Küresel Isınma, Yaban Hayatı ve bunların korunması ve geliştirilmesinin önemi’ temalarından birisini veya geneli olarak düşünülmektedir.

Yarışma, kompozisyon, fotoğraf, resim, şiir, el sanatları, afiş, grafik sanatlar, makale, deneme, beste, sözlü veya sözsüz müzik eserleri, masal, hikaye ve araştırma, proje, öğrencilerin seçeceği diğer bilimsel ve sanatsal eserleri kapsıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 3, Orman İşletme Müdürlüğü’nün belirleyeceği 2 kişiden oluşan 5 kişilik jüri tarafından eserler değerlendirilecek.

Öğrencilerimiz eserlerini 17 Mart 2016 tarihine kadar okul müdürlüklerine teslim edilecek. Okul müdürleri tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü jürisine eserler ulaştırılacak. 19-20 Mart tarihinde yapılan değerlendirme sonucunda 21-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek ödül töreni ile ödüller sahiplerine verilecek

Yarışma sonunda birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye dizüstü bilgisayar, üçüncüye tablet bilgisayar, özel ödül kol saati, teşvik ödülü kol saati verilecek” ifadelerini kullandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu