Adıyaman

“Onlar, sevdiğine itaat ettiler”

Kerbela ve Hz. Hüseyin Anlatıldı

“Onlar, sevdiğine itaat ettiler”

 

Adıyaman Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğünün hazırlayarak, SODES tarafından finanse edilen “Haydi Beraber Olalım” projesi kapsamında Yazar Ahmet Turgut tarafından TPAO Konferans Salonunda ‘Kerbela ve Hz. Hüseyin’ konferansı gerçekleştirildi.

Konferansa Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcıları Murat Süzen, Levent Öztin, Onur Kökçü, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Baro Başkanı Avukat Hasan Demir, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan, kurum amirleri, Alevi kanaat önderleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Araştırmacı Yazar Ahmet Turgut tarafından Hz Peygamberin ciğerparesi Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’in hayatının anlatıldığı konferansta zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan katılımcılar duygulu anlar yaşadı.

Ehlibeyt sevgisi, Hz. Hüseyin’in şahadeti ve Kerbela konularında konuşan Araştırmacı-Yazar Ahmet Turgut, “Kerbela’da İmam Hüseyin ve arkadaşları Yezid’e hiçbir zaman itaat etmedi. Onlar sevdiği şeylere itaat ettiler. Hz. Hüseyin’in mücadelesinin bu asra muazzam bir mesajı olduğunu görüyoruz. Bugün Ortadoğu cayır cayır yanıyor. Kerbela’nın topluma ve bireye çok açık mesajları var” dedi. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu