Adıyaman

“Önceliğimiz sulama projeleri”

Ak Parti Milletvekillerinden PHA’ya Ziyaret

“Önceliğimiz sulama projeleri”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat,  Perre Haber Ajansını ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili İbrahim Halil Fırat, sulama projeleriyle ilgili bilgi verirken, Milletvekili Salih Fırat ise kapatılan hastaneyle ilgili yapılacakları anlattı.

Fırat, ziyarette yaptığı açıklamada, “Tabi biz öncelikle Perre Haber Ajansını hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.  Sizlere hayırlı uğurlu olsun, rabbim tarafsız, ilkeli haber yapmayı nasip etsin” dedi.

Sulama projelerine değinen Fırat, şöyle devam etti:

“Adıyaman’da sulama projeleri ile ilgili biliyorsunuz bizim Koçali ve Çetintepe barajımızın temeli atıldı. Onların şuanda aşamaları devam ediyor. En son olarak da Gömükhan barajının ihalesi kesinleşti. Ve onunla da sözleşme gerçekleşti. En yakın zamanda devir teslimi yapılarak inşaatına başlanacak. Daha öncesinde biliyorsunuz Samsat pompajı istasyonunu biz yapmıştık. Faaliyete geçirmiştik ama daha sonra bazı sebeplerden dolayı faaliyette değildi. Daha sonra Orman Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığıyla ve Enerji Bakanlığının düzenlemiş olduğu güneş enerjisi ile planlamış olduğu projeyi faaliyete soktuk, ondan sonra Samsat’taki vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz, çiftçilerimiz sudan faydalanacak ve topraklarını sulamaya açtılar. Allah hayırlı uğurlu etsin”

Projelerin devam ettiğini bildiren Fırat, “Adıyaman’da sulama projelerimiz ile ilgili güneyinde bulunan Adıyaman Aslanoğlu pompajı istasyonu ve durak pompaj istasyonu aynı şekilde projeleri devam ediyor. Kahta’nın doğusunu sulayabilecek ve Adıyaman’ın barajlarla birlikte tamamını sulayabilecek bir bir konuma getirilen Büyükçay projesinin aşamaları devam ediyor, inşallah en yakın zamanda onları bitirerek Adıyaman’a kazandırabilecek en büyük düşündüğümüz bu projeleri de en kısa zamanda bitirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sanırım programda bir eksiklik olmasa da ayın 13’ünde Orman ve Su İşleri  Bakanımız sayın Veysel Eroğlu’nu getirip burada sulama projelerimizi ve toprağımızı sulara kavuşturmak adına neler yapılabilir ve bununla ilgili çalıştay da gerçekleştireceğiz. İnşallah bunların hızlanması için elimizden gelen gayreti yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Sağlık Bakanı Hastanede İncelemede Bulunacak”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, kent merkezindeki kapatılan Devlet Hastanesinin durumuna değinerek, “Hastane için tabi Sağlık Bakanlığı ile istişarede bulunuyoruz. Çalışmalar yapılıyor şuan bakanlık düzeyinde. Tabi hastanede yapılacak olan orada sağlık kurulu henüz taşınmadı, planı, projesi henüz netleşmedi, yakın bir tarihte bakanımızı ziyaret edeceğiz, ondan sonra son halini vererek kamuoyuna paylaşacağız. Muhtemelen 1 ay içerisinde Sağlık Bakanımız müsait olursa birlikte geliriz, gelip burada hem hastaneyi ziyaret edeceğiz hem Adıyaman’daki sağlık tesislerini ziyaret edeceğiz. Ondan sonra son halini alacak bir çalışma yapılıyor, bakanlık düzeyinde” şeklinde konuştu.

Perre Haber Ajansı Genel Koordinatörü Hakan Furkan da ajansın çalışmaları hakkında bilgi verdi. (PHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu