Öncel, Kadın Meclisi Başkanı Oldu

02 Mayıs 2015 Cumartesi, 09:50

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Belirlendi

Öncel, Kadın Meclisi Başkanı Oldu

 

Adıyaman Kent Konseyi Kadın Meclisi genel kurulunda, Ümmü Gülsüm Öncel başkanlığa seçildi.  Başkanlığa seçilen Öncel, “Geldiğimiz hiç bir makamı üstünlük saymıyoruz. Aksine her görevin ehemmiyetinin bilinci ile sorumluluklarımızın arttığının farkındayız.” dedi.

Adıyaman Belediyesi TOGEM Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurula, Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, Genel Sekreter M.Sait Yıldırım, çeşitli kadın sivil toplum kuruluşu başkanları ve delegeler katıldı. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına Ümmü Gülsüm Öncel ve Türkan Ağır aday oldu.

Divan başkanlığını Doç.Dr. Ahmet Zafer Tel, divan üyeliğini Gazeteci Yazar Naif Karabatak ve Birsen Günay’ın yaptığı genel kurulda, 40 delegeden 35’i oy kullandı. Yapılan oylamada Ümmü Gülsüm Öncel 23, Türkan Ağır ise 12 oy aldı. Böylece Kent Konseyi Kadın Meclisinin yeni başkanı Ümmü Gülsüm Öncel olurken, Kadın Meclisi Yürütme Kurulu da şu isimlerden oluştu; Ümmü Gülsüm Öncel, Tuğba Sırtıkara, Yeşim Çelik Süzen, Medine Şeraldı, Fadime Kayakıran, Mediha Sevinç Doğan, Aysel Karayılan, Nejla Yüksel, Sevda Dökmener, Meltem Kahraman ve Yasemin Delibaş.

 

Hiçbir makam üstünlük değildir

Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı seçilen Ümmü Gülsüm Öncel, “Geldiğimiz hiç bir makamı üstünlük saymıyoruz. Aksine her görevin ehemmiyetinin bilinci ile sorumluluklarımızın arttığının farkındayız. Hiç bir beklenti içinde olmadan halka hizmeti ibadet sayıyoruz. Kadın Meclisi olarak şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesi için modern şehircilik perspektifinde önerilerinizi sunacak, daha yaşanılır bir Adıyaman için var gücümüzle çalışacağız. Bunu yaparken de adil, demokratik ve şeffaf bir anlayış içerisinde olacağız. Bu yeni dönemde ‘ben’ yerine ‘biz’ olacak, geniş katılımlı bir ekiple çalışacağız.” dedi.

Genel kurul sonrasında her iki adayda birbirlerine tebrik ederken, yürütme kurulu üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz