Önce bırakıldı, sonra tutuklandılar

22 Temmuz 2016 Cuma, 09:56

Önce bırakıldı, sonra tutuklandılar

 

Önceki gün çıkarıldıkları mahkeme tarafından denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılan 3 cumhuriyet savcısı, Cumhuriyet Savcılığının karara itirazı ile çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Adıyaman’da görev yapan 175 kişi görevden uzaklaştırıldı.

HSYK tarafından açığa alınan 2 bin 745 hakim ve savcı içerisinde yer alan Adıyaman’daki 3 savcı ve 1 hakim, FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet Savcısı Beşir Aslan, Cumhuriyet Savcısı İhsan Ercan, Cumhuriyet Savcısı Ömer Emre Yılmaz ve eşi Hakim Ayşe Atilla Yılmaz çıkarıldıkları adli makamlar tarafından denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Savcılığının yaptığı itiraz ile 3 savcı ve 1 hakim yeniden göz altına alındı. Mahkeme heyeti daha önce denetimli serbestlikten bırakılan 3 savcının tutuklanmasına karar verirken, 1 hakimin denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı.

 

175 eğitimci görevden uzaklaştırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Adıyaman’da görev yapan 175 kişi görevden uzaklaştırıldı.

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmen, idareci, müfettiş ve personellerden oluşan 175 kişinin görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi. Eğitim camiasında görevli 175 kişinin dışında yeni kişilerinde eklenebileceği öğrenildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz