Adıyaman

Öldürmeyi Bırakın, Yaşatmaya odaklanın

Şehit Dost, Kürtçe Ağıtlarla Uğurlandı

Öldürmeyi Bırakın, Yaşatmaya odaklanın

 

Türkiye, son 40 yılını, 40 yılın enerjisini gençlerini toprağa vererek geçirdi. Özellikle bölgemizde meydana gelen terör olaylarında on binlerce gencimizi kaybettik. Şehit olan asker, polis, kamu görevlisi dışında, terör örgütüne katılan, terör örgütünün katlettiği siviller de hayatının baharında bu dünyadan göçüp gitti. Herkes, farklı bir acı bırakarak gitti. Bu anlamsız kavga, bir inatla, bir kumpasla, bir yönlendirmeyle ve bazen de bir siyasi hesapla hep sürüp gitti. Bunu değiştirin, bırakın öldürmeyi, insanları yaşatma üzerine yarışın.Oldurmeyi-Birakin-Yasatmaya-Odaklanin!-(5)

Adıyaman’ın son şehidi, yine teröre kurban verdiklerimizdendi. Diyarbakır Sur’da Şehit Olan Uzman Çavuş Selçuk Dost’un Türk Bayraklarıyla Donatılan Baba Ocağından Kürtçe Ağıtlar Yükseldi

Diyarbakır Sur’da şehit düşen Uzman Çavuş Selçuk Dost’un baba ocağından Kürtçe ağıtlar yükseldi.

Diyarbakır Sur’da şehit düşen Uzman Çavuş Selçuk Dost’un (29) acı haberi Adıyaman’ın Besni ilçesi Suvarlı Beldesi’ndeki baba ocağına ulaştı. Aileye acı haberi Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, Besni İlçe Jandarma Komutanı Üst. Teğmen Mustafa Baş, Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan verdi.

Anne Asiye Dost ve baba Mehmet Dost’un 6 çocuğundan biri olan Selçuk Dost’un baba ocağından Kürtçe ağıtlar yükseldi. Babaanne Şerife Dost Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin baba ocağı Türk bayrakları ile donatıldı. Şehidin babası Mehmet Dost, terör örgütüne lanet okudu.

 

Oldurmeyi-Birakin-Yasatmaya-Odaklanin!-(6)Yaşatın, öldürmeyin!

İnsanlara daha iyi bir yaşam vadederek, herkesi farklılıklarını kabullenerek, bu ülkenin dört bir yanında Türküyle, Kürdiyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle ve diğer bütün farklılıklarıyla bir arada yaşamanın güzelliğini gösterin.

Herkesi, kendisini olduğu gibi ifade etsin, kendi dilini, kendi kültürünü, kendi inancını yaşasın. Bunun için ölme ve öldürme dönemi artık geride kalsın.

Hiç kimse, hiçbir örgüt ve hiçbir siyasi parti, ölümler üzerine siyaset yapmasın, kandan beslenmesin, dış ülkelerin oyuncağı olmasın, kendi insanının öldürme yarışına girmesin. Bırakın herkes, insanca yaşasın, bu güzelim topraklarda.

Bu vatan hepimizin, bu topraklar, hepimize yetecek kadar ve doyulmayacak kadar da güzel. Bu güzelliği, kanlarımızla, kinlerimizle, nefretlerimizle kirletmeyelim. Barışla, hoşgörüyle, dostlukla, kardeşlikle süsleyelim. Sevgi tohumları ekelim her bir köşeye, nefret saçan yüzler görmeyelim.

Çok zor değil, deneyin, başarırsınız…

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu