Son Dakika
25 Haziran 2018 Pazartesi

Okunan Fetih sürelerinin hatmi yapıldı

23 Şubat 2018 Cuma, 09:25

Okunan Fetih sürelerinin hatmi yapıldı

 

Adıyaman’da ki camilerde Afrin’e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına katılan ordumuz için okunan Fetih Sureleri ve hatimlerin duası yapıldı.  Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Adıyaman Temsilciği tarafından Afrin’de, şehit olan askerler için mevlit okundu.

Adıyaman Müftülüğü salonunda bir araya gelen cami ve din görevlileri Zeytin Dalı Harekatı başladığı günden beri okunun Fetih Süresi ve hatimlerin duasını yaptı. Kuran’ı Kerim okunmasının ardından Adıyaman Müftü Yardımcısı Mustafa Altun tarafından yaptırılan duaya tüm din görevlileri ‘amin’ diyerek, ordumuza manevi destek verdi.

Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, program sonrasında gazeteciler için yaptığı açıklamada, “Askerimizin muzaffer olması için hatimler, fetihler sureleri okundu. Halen okunmaya devam ediliyor. Şuana kadar okunun sürelerin, hatimlerin toplu halde bütün şehitlerimizin ruhları üzerine duası yapılıyor. Türkiye’de hizmet eden ülkemizin maddi ve manevi kalkınması için hizmet eden bizlere düşen dua etmektir. Bizler duamızı yapıyoruz. Başkaları başka alanlarda görevlerini yapıyor” dedi.

 

Şehitler için mevlit okundu 

Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Adıyaman Temsilciği tarafından Afrin’de, şehit olan askerler için mevlit okundu.

Adıyaman Yenipınar Camiinde okunan mevlide, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, TÜRKAV Adıyaman Temsilcisi Yusuf Babar, Kredi Yurtlar Kurumu Adıyaman İl Müdürü Sami Köroğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için mevlit okunarak dualar edildi. Mevlit sonrası mevlide katılanlara helva ikramında bulunuldu.(İHA)

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz