Adıyaman

Okul hazır yol yok

Okul Yolu Taş Ve Tel Örgü İle Kapatıldı

Okul hazır yol yok

Adıyaman yatırımlarda yolu unutan il kategorisine yükseliyor. Otogar yapıyoruz; yolunu unutuyoruz. Hastane yapıyoruz; yolunu unutuyoruz. Şimdi de okul yapıyoruz yolunu unutuyorsunuz!… boşuna dememişler Adıyaman yolu yaman.Surokul-Yolu-Tas-Ve-Tel-Orgu-Ile-Kapatildi-(1)

Adıyaman’da 2015-2016 eğitim öğretim sezonunda faaliyete geçecek olan Bilim ve Sanat Merkezi’nin yolu mülkiyet sahibi tarafından kapatıldı.

Özel yetenekli olan öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleri ve eğitim görmeleri için 2015-2016 eğitim öğretim sezonunda hizmet verecek olan Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi’nin yolu kapandı. Okulun doğu tarafından açılan yol yanlış yere açılınca özel mülkiyetin sahibi tel örgü ve taş döşedi. Araçların geçemediği yolda yayalar ise, geçmekte zorlanıyor. Okulunun yolunun kapandığını gören eğitimciler ve vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Vatandaşlar ortaya çıkan bu tablonun biran önce düzeltilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Okul Müdürü İrfan Başpınar, bir yanlışlıktan dolayı özel mülk sahibinin haklı olarak yolu kapattığını belirterek, “Yapılan yanlış nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kuzey doğu tarafında yol için yer satın alındı. Burasından yeniden yol açılacak. Mülk sahibinin arazisine yanlışlıkla yol açıldığı için, yanlışlıktan dönülüyor” dedi. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı