Adıyaman

“Öğretmenlik, geleceği hazırlama mesleğidir”

Çelik’ten Öğretmenler Günü Mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik 24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili olarak kutlama mesajı yayımladı.

İl Müdürü Çelik mesajında;

“Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bizler ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ düsturuyla medeniyetler inşa etmiş bir inancın mensuplarıyız. Bu inançla, öğrenmenin de öğretmenin de kutsal bir görev olduğuna inanırız. Milli ve manevi değerlerimizi koruyup yüceltecek nesiller yetiştiren değerli öğretmenlerimizin üstün çaba ve gayretleri ile gelecekten hiçbir kaygımız ve endişemiz yoktur.” dedi.

Çelik, “Yavrularımızın hayata ve geleceğe hazırlanmasında gönüllü görev alan; Anadolu’nun her bir köşesine ilim ışığını saçmak için giden, neslimizin yetişmesinde emeği, alın teri, özverisi bulunan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.

Haber: Mehmet Celal Geyik

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu