Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Öğretmenevi sorunu çözülemedi

21 Kasım 2016 Pazartesi, 08:34

Eğitim Bir Sen’den Öğretmenevi Açıklaması

Öğretmenevi sorunu çözülemedi

 

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Adıyaman’da öğretmenevi problemi devam ettiğini bildirdi.

Deniz, yaptığı açıklamada, bir türlü çözülemeyen bu sorunun yoğun olarak muhatapları tarafından sendikaya iletildiğini, sorunun çözümü için bir çok görüşme ve istişarelerde bulunulması rağmen hala sorunun çözülememiş olmasına anlam veremediklerini söyledi.

“Diğer kamu kurumlarında hizmet üreten kamu görevlileri kurum bünyesindeki lokaller ve sosyal tesislerden neredeyse serbest piyasanın yarı fiyatından çok aşağıda bir ücretle faydalanabilirken milli eğitim çalışanlarının öğretmenevinin yemekhanesinden piyasa fiyatlarının üstünde bir ücretle yemek yemeye mahkum edilmesi kamu çalışanlarının kabul edeceği adil bir durum değildir.  Bu ciddi bir haksızlıktır”. Şeklinde konuşan Ali Deniz, yetkililerin bu konuda inisiyatif almalarını ifade ederek, müstecirin değil eğitim çalışanlarının lehine sonuçlanacak çalışmanın bir an önce yürütülmesini istedi.

Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğretmenevinden faydalanma hakkı olan binlerce eğitim çalışanı bu konuda mağdur iken neden kimse sorunun çözümü için sorumluluk almamaktadır. Burada çalışanlar mı gözetilmeli yoksa müstecir mi korunmalıdır. Yetkililerden bir an önce Adıyaman’da ciddi bir sorun haline gelen bu mağduriyetin giderilmesi için sorumluluk almalarını bekliyoruz. Eğitim Bir Sen olarak fedakar eğitim çalışanlarının her türlü hizmeti en uygun, nitelikli ve ekonomik biçimde almaya layık olduklarını savunuyor,  konunun çözümü noktasında takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz