Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Öğrenen Lider Öğretmenler Yetişiyor

22 Şubat 2017 Çarşamba, 08:43

Milli Eğitimden Hizmetiçi Eğitim

Öğrenen Lider Öğretmenler Yetişiyor

 

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğünün hizmetiçi eğitim seminerleri kapsamında “Adıyaman Öğrenen, Lider Öğretmen” semineri düzenlendi.

Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından öğretmen ve öğrencilere “Adıyaman Öğrenen Lider Öğretmen” semineri veriyor. Yapılacak olan bu seminerler için İl Milli Eğitim Müdürü  Mete Kızılkaya’nın başkanlığında şube müdürleri ve okul müdürlerinden oluşan bir  komisyon oluşturuldu.

Oluşturulan bu komisyon çerçevesinde Adıyaman merkezinde belirlenen 31 okula Şubat-Mart ve Nisan aylarında hafta sonları Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından görevlendirilen eğitim uzmanlarınca  eğitim verilecek. Bu eğitimlerle öğretmenlerin günün koşullarına göre öğrencilerini yetiştirirken yeni içerikleri oluştururken sorumluluk bilinci ile aktif rol almalarını sağlamak, yeni eğitim modelleri ile öğrencilerine rehberlik yapmak, kişisel  gelişimlerini sağlamak, okulda liderlik becerilerini kullanarak öğrencileri ile ilişkilerinin olumlu yönde gelişmesini sağlamak ve geleceğin insanını yetiştirirken geleceğin koşullarını bilerek yol çizmelerine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Eğitimlerin ilki bu hafta Merkez Yavuz Selim İlkokulu ile Fatih İmam Hatip Ortaokulunda okulumuz öğretmenlerine yönelik olmak üzere ÖRAV Eğitim Direktörü Arzu Atasoy tarafından gerçekleştirildi.

Ayrıca bugün Eğitim Direktörü Arzu Atasoy tarafından  Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ile  şube müdürlerinin katılımıyla merkez ve merkeze bağlı okullarda görevli tüm okul müdürlerine Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda seminer verildi.

ÖRAV Eğitim Direktörü Arzu Atasoy tarafından verilen seminerde vakıf hakkında genel bilgilendirme yapıldı. Arzu Atasoy, yapılan projelerin, anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyinde görev yapan öğretmenleri, yöneticileri ve ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireyleri kapsadığını ve geliştirdikleri programların birincil hedefinin, 21.yüzyılın gerektirdiği zihinsel, sosyal, duygusal ve dijital becerilere sahip bireylerin yetiştirilmesinde sorumluluk üstlenen öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin gelişimlerini desteklediğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise verilen eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada “Hizmetiçi eğitim seminerlerimiz inşallah hız kesmeden devam edecek. Şubat Mart ve Nisan aylarında verilecek olan ‘Adıyaman Öğrenen Lider Öğretmen’ semineri dışında yine Öğretmenler Akademisi Vakfı eğitim uzmanlarınca yukarıda belirtilen eğitim programlarından en az bir kaçının daha ileriki zamanlarda verilmesi planlanmaktadır. Bu eğitimlerin hem öğretmenlerimiz için hem de öğrenciler için çok faydalı olacağına kanaatim tamdır. Bu eğitimlerde öğretmenlerimiz hem eğitim alacaklar hem de eğlenecekler. Yani eğlenerek öğrenecekler.  Bu eğitimler dışında yine alanında uzman kişiler de farklı zamanlarda ilimize davet edilerek öğretmenlerimize ve öğrencilerimize seminerler vereceğiz” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz