Öğrencilerden Halk Kütüphanesine Ziyaret

02 Nisan 2015 Perşembe, 10:09

Öğrencilerden Halk Kütüphanesine Ziyaret

 

Adıyaman Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, Adıyaman Halk Kütüphanesini ziyaret etti.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleri olan Yaşar Bereketin öncülüğünde Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında Adıyaman Halk Kütüphanesini ziyaret eden Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2.sınıf öğrencileri, kütüphane içerisini gezerek kütüphane ve kütüphanede bulunan kitaplar hakkında bilgi edindiler. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Okul Öğretmeni Yaşar Bereket, “Bizler buraya Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında öğrencilerimizle gelerek kütüphaneyi gezdik. Kütüphane içerisinde bulunan kitaplar hakkında bilgiler aldık.

Öğrencilerimize, çocuklarımıza, kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu ve aynı zamanda kitap okuyan kişilerin ne kadar bilinçlendiğini kitaptan neler kazanıldığını öğrencilerimize söyledik onları bu konuda bilgilendirdik. Öğrencilerimiz burada olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktalar” dedi.

Daha sonra konuşan Adıyaman İl Halk Kütüphanesi Müdüresi Filiz Karabulut, kütüphaneler haftası kutlamaları kapsamında okullardan sınıfça öğrencilerin geldiğini ve her geçen gün Adıyaman’da, kitap okuma sayısının artış gösterdiğini belirtti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz