Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Öğrencilerden eğitim fedakarlığı

18 Ekim 2016 Salı, 09:00

Üniversite Öğrencileri Okul Yaptırdı ve Açılışını Yaptı

Öğrencilerden eğitim fedakarlığı

 

Adıyaman’da, Üniversite öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulu yaptırdı.

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk kapsamında Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Yazıbeydili köyüne yapımı tamamlanan okulun açılışı yapıldı.

Yazıbeydili köyü Şehit Hasan Gülten İlkokulu İlkokulu bahçesinde düzenlenen törene Adıyaman Valisi Abdullah Erin, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Mihrimah Belma Satır, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, kurum temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu istiklal marşının okunmasının ardından kürsüye çıkan TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Mihrimah Belma Satır, “Benim seçim bölgemin önemli bir üniversitesi en değerli en başarılı üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesiyle Adıyaman’ın kardeşliğini yaşıyoruz. İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesinde yetişen okuyan gençlerimiz böyle bir projeye imza atmışlar ve valiliğimizin milletvekillerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin desteğiyle bugün geldiğimiz noktada bu projenin açılışını hep birlikte yapıyoruz” dedi.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ise şunları söyledi:

“Boğaziçi’nden İstanbul’dan burayı görmeyen bilmeyen buralı olmayan ama buradaki çocuklara şefkat elini uzatan gönülden bir dokunuş sergileyen Boğaziçi gençlerimize bu güzel ilk olan hem sizlerin öz güveni için bu ülkenin geleceği olan güveni umudu için son derece önemli bir iş yaptığınızı söylemek istiyorum dedim ya bunun maddi değeri yok ama bence çok çok üst dosyada değerlendirilmesi gereken bir eser”

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Bölümü öğrencisi Eray Ölmez ise “Üniversite eğitimimizin dışından sosyal sorumluluk projelerinden yararlanarak önemli bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Şuanda yaklaşık 50 öğrenci bu okulda eğitim görecek onların eğitim aşkını biraz olsun örgütleyebilirsek çok mutlu oluruz. 1 Haziran 2015 tarihinde ilk defa geldik bu okula geldiğimizde var olan okulda çok büyük duvarlarda yarıklar vardı. Ahırdan bozma bir yerde eğitim görüyorlardı. Bizde bu durumun farkına vardık ve harekete geçtik yaptığımız çalışmalar sonucu ardından okulun finansmanına başladık. Şirketler ile görüştük ve bu okulu tamamlamayı bir şekilde başardık” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaların ardından okulun açılışı yapıldı. Programa katılanlar ise okulu gezdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz