Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

“Oğlumuz yeniden doğdu”

19 Aralık 2016 Pazartesi, 08:30

Yaralı asker evine getirildi

“Oğlumuz yeniden doğdu”

 

Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mahmet Turmaz, memleketi Adıyaman’da sevinç gözyaşlarıyla karşılandı.

Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’nda 9 gün önce El-Bab’ta yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mahmut Turmaz, memleketi Adıyaman’a getirildi.

El-Bab’ta tanka yapılan saldırıda yaralanan Adıyamanlı Piyade Uzman Çavuş Mahmut Turmaz, 9 günlük tedavisinin ardından memleketine getirildi. Önce Kilis daha sonra Gaziantep’te tedavisi tamamlanan Piyade Uzman Çavuş Mahmut Turmaz, baba ocağına getirildi. Yakınları gazi Mahmut Turmaz’ı görünce sevinç gözyaşlarını tutamadı.

Evine Türk bayrağı asılan Piyade Uzman Çavuş Mahmut Turmaz’ı Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Haci Erdengi ve askeri yetkililer yalnız bırakmadı.

Evlatlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan baba Nedim Turmaz ve anne Melek Turmaz, evlatlarına kavuştukları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Turmaz, “Yıllar sonra evladım bugün doğdu. Allah’ım evladımızı yeniden verdi. Çok şükür hamdolsun dualarla geldi. Evladımızın yaralandığını ilk duyduğumuzda inanamadık. Kalktık Kilis’e gittik. Hastanede yoğun bakımdaydı. Kendinde değildi, uyutmuşlardı. Çok şükür iyileşti. Çok mutluyum. Allah kimsenin ciğerini yakmasın. Tüm şehit ailelerine Allah sabır versin” dedi.

Baba Nedim Turmaz ise, savaşın biran önce bitmesi temennisinde bulunarak, “Şu an çok mutluyum. Vatan sağ olsun. Oğlum Diyarbakır’da görev yapıyordu ancak son bir aydan beri Suriye’deydi. Fırat Kalkanı Harekatı’nda tankçı olarak görev yapıyordu. Biran evvel savaşın bitmesini istiyorum. Biran evvel bizim askerimizin eve gelsin” diye konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: