Adıyaman

Objektife takılan tarım ve insan fotoğrafları

Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açılı

Objektife takılan tarım ve insan fotoğrafları 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflardan oluşan “5. Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisinin açılışı Vali Mahmut Demirtaş tarafından yapıldı. 2009 yılından bugüne geleneksel olarak düzenlenmekte olan ve bu yıl 5. kez düzenlenen sergide, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amaçlanıyor.

Adıyaman Kültür ve Sanat Galerisinde açılışı yapılan “5. Tarım ve İnsan Konulu” fotoğraf sergisinin açılışına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Gıda, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, bazı kurum amirleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ile personel ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışını yaparak fotoğrafları inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının Denizbank sponsorluğunda düzenledikleri yarışmada dereceye giren fotoğraflardan oluşan “5. Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisini açtıklarını belirterek,  “Burada sergilenen fotoğraflar çok güzel resimlerden oluşuyor. Bu fotoğraflar bizi 40-45 yıl öncesine götürdü. Gördüğünüz gibi sergide her yöremizden farklı tarımsal ürünleri gördük. Sergi ile birlikte ülkemizin sahip olduğu doğal güzellikler, zirai ve tarımsal birikimi objektifler vasıtasıyla fotoğrafa yansıtılarak gözler önüne serilmektedir. Bu fotoğraflar şehirler ile köyleri birbirine birleştiren, insanları eski hatıralarına götüren resimler olmuş. Bu serginin düzenlemesinde emeği geçen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze ve bu fotoğrafı çekenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir basın mensubunun Adıyaman Valiliği tarafından bir fotoğraf yarışması yapılabilir mi? sorusuna, Vali Mahmut Demirtaş olumlu yanıt vererek, “bildiğiniz gibi Adıyaman’ın en güzel mevsimi İlkbahar’dır. Dolayısıyla İlkbahar mevsiminde böyle profesyonel bir fotoğraf yarışması düzenleyebiliriz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu