Anasayfa / Adıyaman / “O gece, birkırılma gecesiydi”

“O gece, birkırılma gecesiydi”

 Sula, o geceyi anlattı

“O gece, birkırılma gecesiydi”

 

Adıyaman Belediyesi tarafından 15 Temmuz’un yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ilimize davet edilen Polis Başmüfettişi ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ konulu konferans verdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Adıyaman Belediyesi tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ve tüm Türkiye tarafından mesleğinin yanı sıra sanatçı kimliğiyle de bilinen Polis Başmüfettişi ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ konulu konferans verdi.

Adıyaman Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa Adıyaman Askerlik Şubesi Başkanı Davut Kulalar, Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman eski milletvekili Şevket Gürsoy, kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Konferansa 15 Temmuz hain darbe kalkışmasıyla ilgili çeşitli videolarla başlayan Sula, 15 Temmuz gecesinin ülkemiz, bölgemiz ve İslam alemi için tarihi bir gece olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “O gece sadece Türkiye’nin değil, bölgemizin, yakın coğrafyamızın ve hatta İslam aleminin kırılma gecesiydi.”

Konuşmasının ardından konferansa katılanların sorularını yanıtlayan Sula, kendisini doğruları anlatmaya adadığını belirtti.

Konferans sonunda yoğun programından dolayı etkinliğe katılamayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu adına Adıyaman eski milletvekili Şevket Gürsoy ile Emniyet Müdürü Metin Alper, konuşmacıya çeşitli hediyeler takdim etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

“AK Parti, Ben Değil, Biz Partisidir”

AK Parti’den Ankara Temasları AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve teşkilat yönetim organları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir